Przejazd kolejowy

i

Autor: Pixabay O włos od tragedii na przejeździe kolejowym w Kaliszkach (woj. warmińsko-mazurskie). Zdj. ilustracyjne.

Chwila grozy na torach

Samochód utknął między rogatkami, pociąg pędził w stronę auta! Chwile grozy w Kaliszkach

2022-07-19 10:32

Niewiele brakowało, aby na przejeździe kolejowym w Kaliszkach (woj. warmińsko-mazurskie) doszło do tragedii. 28-letnia kierująca seatem zlekceważyła znak STOP i wjechała na przejazd pomimo czerwonego światła. Tylko czujność maszynisty kierującego rozpędzonym pociągiem zapobiegła tragedii. Kobieta nie uniknie kary za swoje lekkomyślne zachowanie.

Do bardzo niebezpiecznej sytuacji doszło w sobotę (16 lipca) przed godz. 16.00 na przejeździe kolejowym w miejscowości Kaliszki w gminie Biała Piska. - Kierowca seata zlekceważył znak STOP i wjechał na przejazd kolejowy pomimo czerwonego światła. Samochód utknął między rogatkami. O tej porze jechał tamtędy pociąg relacji Warszawa Wschodnia – Gdynia Główna - mówi nadkom. Anna Szypczyńska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Piszu. Kto wie, co stałoby się z kierowcą seata, gdyby nie czujność maszynisty, który widząc na przejeździe kolejowym samochód, zaczął hamować. Tym razem się udało i nie doszło do tragedii. Po otwarciu rogatek seat natychmiast odjechał z miejsca zdarzenia.

Kierującemu seatem nieodpowiedzialny wybryk nie uszedł na sucho. Całą sytuację zarejestrowały kamery zamontowane w pociągu. Na tej podstawie policjanci ustalili markę i numery rejestracyjne pojazdu, którego kierowca wykazał się skrajną nieodpowiedzialnością. Okazało się, że autem jechała wówczas 28-letnia mieszkanka gminy Biała Piska. Za popełnione wykroczenie ukarana została przez funkcjonariuszy mandatem karnym w wysokości 2000 złotych.

Policjanci apelują do kierowców o przestrzeganie wszystkich znaków pionowych i poziomych umieszczonych w okolicach przejazdów kolejowych. Funkcjonariusze przypominają też, że od pewnego czasu na terenie powiatu piskiego zwiększony został ruch kolejowy.

CZYTAJ TEŻ: 42-latek utonął na oczach brata. Wcześniej pili alkohol

Sonda
Czy na przejazdach kolejowych jest bezpiecznie?
Strażak zginął po zderzeniu z pociągiem