Tramwaj Olsztyn

i

Autor: Pixabay Tramwaj w Olsztynie

Autobusy i tramwaje pojadą inaczej

Rozpoczęcie roku szkolnego. Od 1 zmiany w komunikacji miejskiej w Olsztynie

2022-09-01 9:49

Zmiany w rozkładzie komunikacji miejskiej w Olsztynie od 1 września. Wszystko z powodu powrotu dzieci do szkół. Co zmieni się w kursowaniu autobusów i tramwajów w Olsztynie? Szczegóły w dalszej części artykułu.

Komunikacja miejska w Olsztynie. Od 1 września więcej tramwajów i autobusów

Zarząd Dróg, Zieleni i Transportu w Olsztynie informuje, że 1 września (czwartek), w związku z zakończeniem wakacji i rozpoczęciem nowego roku szkolnego wprowadzone zostają zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej.

Najważniejsza zmiana to przywrócenie rozkładu jazdy "dni robocze" od poniedziałku do piątku. Oznacza to większą liczbę autobusów i tramwajów na ulicach Olsztyna. Z kolei linie autobusowe 103 i 130 przebiegające przez osiedle studenckie Kortowo, podczas studenckich wakacji, czyli jeszcze we wrześniu, kursować będą według specjalnego rozkładu jazdy. Wznowienie funkcjonowania innych linii autobusowych prowadzących przez Kortowo (303, 305 i 309) zaplanowane zostało na październik, wraz z rozpoczęciem roku akademickiego na uczelniach wyższych.

Ku końcowi zbliża się kalendarzowe lato i wakacje, a to oznacza mniej kursów na plażę miejską. Linia 307, dotychczas dostępna codziennie, funkcjonować będzie wyłącznie w weekendy.

CZYTAJ TEŻ: Na widok policjantów wskoczył do rzeki! Miał sporo na sumieniu

Campus Polska 2022: Andrzej Chyra

Olsztyn. Jakie zmiany w komunikacji miejskiej od 1 września?

Co jeszcze zmieni się w olsztyńskiej komunikacji miejskiej od 1 września?

  • linia autobusowa 304 funkcjonuje w skróconych godzinach;
  • linia autobusowa 141 - w dni robocze (od poniedziałku do piątku) przesunięcie kursu z Osiedla Generałów z godz. 13:13 na 13:08
  • linia autobusowa 106 - w dni robocze (od poniedziałku do piątku) kurs rozpoczynający się do tej pory o 17:46 na przystanku Składowa zostaje wydłużony i będzie rozpoczynał się o godz. 17:38 z krańca Cementowa

PRZECZYTAJ TAKŻE: Pił alkohol ze znajomymi, nagle zniknął pod wodą! Tragedia na jeziorze Bartężek

Źródło: ZDZiT Olsztyn

Sonda
Jak często podróżujesz komunikacją miejską?
Nasi Partnerzy polecają