Ukradli seniorom SZCZEPIONKI na koronawirusa! Włamanie do przychodni pod Działdowem!

2021-01-27 10:31 sch
Szczepionka - zdj. ilustracyjne
Autor: Pixabay Kradzież szczepionek na COVID-19 pod Działdowem.

W przychodni pod Działdowem skradziono szczepionki przeciw COVID-19. Taką informację przekazała nam działdowska policja. W nocy z wtorku na środę (26/27 stycznia) ktoś włamał się do przychodni w miejscowości Iłowo-Osada (woj. warmińsko-mazurskie) i zabrał trzy fiolki ze szczepionkami. Pozwoliłoby to zaszczepić kilkanaście osób. Policja wyjaśnia sprawę. To pierwszy potwierdzony przypadek kradzieży szczepionek przeciw COVID-19 w Polsce.

W przychodni pod Działdowem skradziono szczepionki przeciw COVID-19. Taką informację przekazała nam działdowska policja. W nocy z wtorku na środę (26/27 stycznia) ktoś włamał się do przychodni w miejscowości Iłowo-Osada (woj. warmińsko-mazurskie) i zabrał trzy fiolki ze szczepionkami. Pozwoliłoby to zaszczepić 18 osób.

Szczepionki skradziono z niepublicznego Zakładu Podstawowej i Specjalistycznej Opieki Zdrowotnej w miejscowości Iłowo-Osada koło Działdowa. Zniknęły trzy fiolki ze szczepionkami, które pozwoliłby zaszczepić przeciwko COVID-19 kilkanaście osób, seniorów powyżej 70. roku życia.

Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że sprawcy weszli do przychodni przez okno, wybijając szybę. Skradzione dawki były zaplanowane, więc w Iłowie ustalone już terminy szczepień zostaną przełożone. Iłowo-Osada to licząca kilka tysięcy osób miejscowość, a przychodnia to jedyny punkt szczepień. Policjanci z Działdowa ustalili także, że oprócz szczepionek, z przychodni zginęły też inne medykamenty. Policja będzie wyjaśniać szczegóły zdarzenia.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Kanalia okradła CIĘŻKO CHORĄ Lenkę! Dziewczynka potrzebuje najdroższego leku świata [ZDJĘCIA]

Tragedia na kuligu pod Elblągiem. DRAMAT ojca 15-letniej Karoliny. Płakał przez całą mszę