Kanalia okradła CIĘŻKO CHORĄ Lenkę! Dziewczynka potrzebuje najdroższego leku świata [ZDJĘCIA]

2021-01-27 9:16 Paweł Kicowski sch

Lenka Mazur ma 3 lata i choruje na SMA (Rdzeniowy zanik mięśni). Dziewczynka walczy o życie i ma coraz mniej czasu na rozpoczęcie terapii genowej. Co gorsza, koszt terapii jest bardzo drogi. Lenka potrzebuje najdroższego leku na świecie, który kosztuje ponad 9,5 milion złotych. Rodzice i ludzie dobrej woli próbują zbierać pieniądze. Ostatnio jednak ktoś zadał Lence i jej rodzicom cios w samo serce. Złodziej ukradł w sklepie pieniądze z puszki. Miały one trafić do ciężko chorej dziewczynki. - Jak można być taką kanalią? - zastanawia się mama Lenki.

Lenka Mazur to 3-letnia dziewczyna, która choruje na SMA (Rdzeniowy zanik mięśni). Jest to choroba genetyczna, w której organizm nie produkuje białek, będących składnikiem mięśni. Jedyną szansą na uratowanie zdrowia i życia Lenki jest terapia genowa, dzięki której organizm będzie te białka produkował.

Obrzydliwa kradzież. Złodziej zabrał pieniądze choremu dziecku

W internecie oraz sklepach są prowadzone zbiórki dla Lenki. 3-latka potrzebuje najdroższego leku na świecie, który kosztuje ponad 9,5 miliona złotych! W serwisie siepomaga.pl zebrano jak dotąd 3,8 miliona zł.

Niedawno ktoś ukradł pieniądze z jednej z puszek w sklepie. Pani Magdalena, mama Lenki, jest wstrząśnięta. - Jak można być taką kanalią, co okrada ciężko chore dziecko? - zastanawia się kobieta. - Każda wpłacona złotówka jest na wagę złota. Po prostu nie mogę uwierzyć w to, co się stało. Każdy z was walczy z nami o każdą złotówkę dla Lenki bo czasu jest niewiele.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Julka umierała na oczach rodziny. Karetka przyjechała po dwóch dniach błagania o pomoc! [ZDJĘCIA]

"Bez Lenki nie ma dla nas życia"

Pieniądze z puszki zniknęły, a czas biegnie nieubłaganie. Lenka musi jak najszybciej rozpocząć terapię. - Lenka przekroczyła 11 kilogramów wagi. To oznacza tylko jedno - mamy coraz mniej czasu na podanie terapii genowej! Po przekroczeniu 13,5 kg szansa na sprawność dla Lenki przepadnie bezpowrotnie! - martwi się pani Magdalena Mazur.

Mama Lenki jest zrozpaczona. - Prosimy wszystkich o pomoc, to właśnie wy możecie uratować życie naszej córeczce i nam, bo bez Lenki nie ma dla nas życia - mówi pani Magdalena. Link do zbiórki dla Lenki Mazur znajdziecie TUTAJ.

CZYTAJ WIĘCEJ: Lenka cierpi na STRASZNĄ CHOROBĘ! Potrzebny najdroższy lek na świecie! Cała Polska śle kartki dla dziewczynki

Ukradł pieniądze ciężko chorej Lence