Koronawirus na Warmii i Mazurach. Takiego dnia nie było od dawna! [RAPORT]

2020-07-07 17:19 SCH
Szpital zakaźny w Ostródzie
Autor: PAWEŁ KICOWSKI/SUPER EXPRESS Szpital zakaźny w Ostródzie

Koronawirus w Polsce. Dobre wiadomości z Warmii i Mazur! Po raz pierwszy od kilkunastu dni liczba ozdrowieńców w woj. warmińsko-mazurskim była większa niż zakażonych. We wtorek (7 lipca) Ministerstwo Zdrowia poinformowało tylko o jednej osobie zarażonej wirusem SARS-CoV-2. Kim jest zakażony pacjent? Jak wyglądają aktualne statystyki dotyczące epidemii w naszym regionie? Sprawdź szczegóły!

Koronawirus na Warmii i Mazurach. Więcej ozdrowieńców niż chorych

Na takie wiadomości z Warmii i Mazur czekaliśmy. Warmińsko-Mazurski Urząd Wojewódzki poinformował o trzech osobach wyleczonych z koronawirusa! To mężczyzna w średnim wieku z powiatu giżyckiego oraz dziewczynka i młody mężczyzna z powiatu ełckiego. W sumie w naszym regionie jest już 183 ozdrowieńców.

Z kolei Ministerstwo Zdrowia potwierdziło tylko jeden nowy przypadek zakażenia koronawirusem 7 lipca. To kobieta w średnim wieku z powiatu ostródzkiego. W sumie już 275 osób z Warmii i Mazur zachorowało na COVID-19.

Najgorsza sytuacja jest w powiecie iławskim, gdzie wykryto 40 przypadków zakażenia. Od początku epidemii w woj. warmińsko-mazurskim zmarła jedna osoba.

Dr Hab. Renata Mieńkowska-Norkiene: Prezydent Duda przegrał sam ze sobą

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Koronawirus na Warmii i Mazurach [AKTUALNE DANE]

Co mówią pozostałe statystyki? Od początku epidemii w woj. warmińsko-mazurskim wykonano ponad 42 tysiące testów na obecność koronawirusa. Hospitalizowanych jest 26 pacjentów. W kwarantannie przebywa 1076 osób, zaś pod nadzorem epidemiologicznym - 444. Tymczasem w całej Polsce na COVID-19 zachorowało 36412 osób, a 1528 pacjentów zmarło.