Koronawirus w Polsce. Zaskakujące statystyki dotyczące kierowców na Warmii i Mazurach

2020-07-09 8:16
Kierowca - zdj. ilustracyjne
Autor: Pixabay Statystyki dotyczące kierowców w okresie pandemii koronawirusa w Polsce.

W okresie marzec - maj 2020 roku w Polsce obowiązywało najwięcej obostrzeń wprowadzonych przez rząd z powodu epidemii koronawirusa w naszym kraju. Tuż po wybuchu epidemii Ministerstwo Zdrowia zalecało wręcz ograniczenie wychodzenia z domu do niezbędnego minimum. Zdecydowana większość Polaków stosowała się do zakazów. Opustoszały ulice i drogi. Wydawać by się mogło, że ograniczy to liczbę wypadków i wykroczeń. Dane policji zaskakują!

Brawurowa jazda kierowców z Warmii i Mazur

Prawie 17 tys. kierowców straciło prawo jazdy w 3 pierwszych miesiącach pandemii w Polsce z powodu przekroczenia prędkości. To blisko o 40 proc. więcej niż w analogicznym okresie roku poprzedniego (1 marca - 31 maja). W rekordowych województwach (łódzkim i śląskim) liczba odebranych dokumentów wzrosła prawie trzykrotnie.

Warmia i Mazury nie były wyjątkiem. W okresie 1 marca - 31 maja 2020 roku 507 kierowców w woj. warmińsko-mazurskim straciło prawo jazdy. Był to czas największych obostrzeń spowodowanych epidemią koronawirusa. Dokładnie rok temu kierowcy na Warmii i Mazurach tracili prawo jazdy 372 razy.

Eksperci rankomat.pl przeanalizowali statystyki Komendy Głównej Policji i wynika z nich, że puste z ulice w miastach zachęciły niektórych kierowców do brawurowej jazdy.

Krajowa „ósemka”. Niebezpieczne wyprzedzanie kierowcy porsche z Litwy w kamerze augustowskiej drogówki

W dobie pandemii wypadków było mniej

Mimo że liczba odebranych praw jazdy w okresie od marca do maja 2020 tego roku wzrosła o 38 proc., to statystyki policyjne jasno pokazują, że były to mniej tragiczne miesiące na drogach w porównaniu z analogicznym okresem 2019 roku. Policjanci w całej Polsce odnotowali z przyczyny niedostosowania prędkości do warunków ruchu mniej: wypadków (- 28 proc.), zabitych (- 24 proc.), rannych (- 32 proc.) i kolizji (- 26 proc.) z winy kierujących.

Najważniejsze wydarzenia czerwca w Olsztynie

Pytanie 1 z 7
1. Który kandydat na prezydenta RP zdobył najwięcej głosów w Olsztynie?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE