Koronawirus. W warmińsko-mazurskich szpitalach są głównie niezaszczepieni

2021-09-17 8:28
Koronawirus, zdjęcie poglądowe
Autor: SHUTTERSTOCK Koronawirus

Na Warmii i Mazurach zdecydowana większość zakażonych koronawirusem i hospitalizowanych z tego powodu to osoby nieszczepione. Wszyscy pacjenci w stanie ciężkim, pod respiratorami, nie byli szczepieni. Większość pacjentów przebywa w szpitalu tymczasowym w Szczytnie.

Z danych zebranych przez PAP wynika, że zdecydowana większość zakażonych koronawirusem i hospitalizowanych z tego powodu na Warmii i Mazurach to osoby nieszczepione. Wszyscy pacjenci w stanie ciężkim, pod respiratorami, nie byli szczepieni. Wicedyrektor warmińsko-mazurskiego sanepidu Agnieszka Wabik poinformowała PAP, że spośród 20 potwierdzonych w czwartek osób zakażonych koronawirusem, 14 jest niezaszczepionych, trzy osoby są w pełni zaszczepione, jedna osoba - jedną dawką, a dwie osoby - jednodawkową szczepionką. Według służb prasowych wojewody warmińsko-mazurskiego, hospitalizowanych z powodu COVID-19 jest obecnie na Warmii i Mazurach 27 osób, w tym cztery osoby znajdują się pod respiratorami.

Większość pacjentów przebywa w szpitalu tymczasowym w Szczytnie. Jak poinformował PAP wicedyrektor szpitala powiatowego w Szczytnie do spraw lecznictwa Dominik Górski, w szpitalu tymczasowym znajduje się 17 pacjentów z COVID-19. Spośród nich 14 osób jest niezaszczepionych. Czterech pacjentów ma prowadzoną wentylację mechaniczną płuc i w tej grupie są wszyscy niezaszczepieni.

Sonda
Obawiasz się czwartej fali koronawirusa?
Maciej Hamankiewicz: Badania pokazują, że szczepionka na covid jest względnie bezpieczna [Super Raport]
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE