Koronawirus: WIĘKSZE OBOSTRZENIA w warmińsko-mazurskim? Ważne słowa Adama Niedzielskiego

2021-02-22 10:10 PAP sch
 Adam Niedzielski w Radiu Plus
Autor: Radio Plus Adam Niedzielski w Radiu Plus

Czy w związku z coraz gorszą sytuacją epidemiologiczną, obostrzenia w warmińsko-mazurskim będą większe niż w innych województwach? Minister zdrowia Adam Niedzielski przyznaje, że coraz bardziej realne jest zwiększanie i luzowanie obostrzeń w zależności od regionów. - Rzeczywiście zaczynamy myśleć regionalnie, (...) przy przywracaniu obostrzeń myślimy regionalnie. Decyzja jeszcze nie jest podjęta. Na pewno będziemy ją podejmowali na początku przyszłego tygodnia, ale rzeczywiście ten region Warmii i Mazur jest szczególnie odstający od pozostałych regionów w kraju, więc przy przywracaniu obostrzeń raczej będziemy myśleli regionalnie - powiedział Adam Niedzielski.

Minister zdrowia Adam Niedzielski w rozmowie z Radiem Zet był pytany, czy obecna sytuacja pandemiczna w Polsce jest tym momentem, w którym rząd musi zdecydować o przywróceniu pewnych obostrzeń, Niedzielski odpowiedział, że decyzja musi być poparta głęboką analizą.

Minister został także zapytany, w którym kierunku idzie rząd ws. obostrzeń, np. czy w regionach, gdzie zakażeń jest bardzo dużo, jak m.in. na Warmii i Mazurach, wprowadzić ostrzejsze rygory, np. zamknięcie sklepów i całkowite zamknięcie szkół. Wiele powiatów w woj. warmińsko-mazurskim jest w czołówce, jeśli chodzi o współczynnik średniej liczby zakażonych na 10 tysięcy mieszkańców. Władze niektórych powiatów same reagują na coraz trudniejszą sytuację. Burmistrz Nidzicy zdecydował np. o zamknięciu wszystkich szkół.

CZYTAJ WIĘCEJ: Koronawirus: FATALNA sytuacja w Nidzicy! RADYKALNY ruch sanepidu i burmistrza. Wszystkie szkoły i przedszkola ZAMKNIĘTE!

Fatalna sytuacja w warmińsko-mazurskim. Większe obostrzenia niż w innych regionach?

Czy obostrzenia w warmińsko-mazurskim będą większe niż w innych regionach? - Rzeczywiście zaczynamy myśleć regionalnie, (...) przy przywracaniu obostrzeń myślimy regionalnie. Decyzja jeszcze nie jest podjęta. Na pewno będziemy ją podejmowali na początku przyszłego tygodnia, ale rzeczywiście ten region Warmii i Mazur jest szczególnie odstający od pozostałych regionów w kraju, więc przy przywracaniu obostrzeń raczej będziemy myśleli regionalnie - powiedział minister zdrowia Adam Niedzielski.

Zdaniem szefa resortu zdrowia szkoły nie powinny być zamykane w pierwszej kolejności. - Szkoły, wydaje się, że są na końcu kolejki do zamykania, bo są inne aspekty, które są niestety też kosztowe - w sensie społecznym - związane z zamykaniem szkół, bo to dotyczy rozwoju dzieci, to dotyczy też normalnego funkcjonowania też rodziców. Więc z mojego punktu widzenia szkoły są na końcu tej kolejki, bo zamknięcie ich czy przywrócenie znowu tego nauczania zdalnego jest bardzo dużym kosztem - w sensie rozwojowym - dla dzieci - mówił minister.

PRZECZYTAJ TAKŻE: ZABIŁA MĘŻA, a po wszystkim poszła spać! "Jurek powinien od niej uciec". Kulisy morderstwa w Reszlu [ZDJĘCIA]

Sedno Sprawy - Waldemar Kraska