Śmiertelny wypadek na trasie Trygort-Przystań. Nie żyje 25-latka

i

Autor: wm.policja.gov.pl Śmiertelny wypadek na trasie Trygort-Przystań. Nie żyje 25-latka.

Śmierć na drodze

Koszmarny wypadek pod Węgorzewem. 25-latka wjechała w drzewo

2023-01-19 12:23

Niedaleko wsi Przystań pod Węgorzewem, auto osobowe uderzyło w drzewo. Niestety, zginęła 25-letnia kobieta kierująca pojazdem. Na Warmii i Mazurach panują trudne warunki na drogach. Jest ślisko i rośnie ryzyko wypadków.

Śmiertelny wypadek pod Węgorzewem. Nie żyje 25-latka

W czwartek (19 stycznia) około godz. 10:00 oficer dyżurny węgorzewskiej komendy policji otrzymał zgłoszenie o wypadku drogowym na trasie Trygort-Przystań. Na wskazaną trasę natychmiast zostały wysłane służby ratunkowe. - Będący na miejscu policjanci ustalili, że kierująca audi na łuki drogi, prawdopodobnie nie dostosowała prędkości do panujących warunków i uderzyła w drzewo - mówi st. asp. Agnieszka Filipska z Komendy Powiatowej Policji w Węgorzewie. Pomimo podjętej na miejscu reanimacji, 25-letnia mieszkanka powiatu węgorzewskiego zmarła. Policjanci zabezpieczyli ślady i pojazd oraz przeprowadzili oględziny. Trwa ustalanie przyczyn i okoliczności zdarzenia.

Lokalne drogi w woj. warmińsko-mazurskim są w czwartek (19 stycznia) bardzo śliskie, a z powodu oblodzonych dróg doszło już do kilku wypadków. Dodatkowo warunki drogowe w regionie pogarsza mgła. Zanim doszło do tragedii pod Węgorzewem, na drodze wojewódzkiej nr 592 na wysokości wsi Kraskowo pod Korszami do rowu wjechało najpierw auto osobowe i dachowało. - Za osobowym autem jechała ciężarówka, która chcąc uniknąć zderzenia także wjechała do rowu i się przechyliła. Mimo, że zdarzenie wyglądało bardzo groźnie, nikomu nic się nie stało - podał PAP oficer prasowy straży pożarnej w Kętrzynie Kamil Golon. Dodał, że kierowcy będą się musieli liczyć z utrudnieniami w ruchu, gdy ciężarówka będzie wyciągana z rowu.

Opady śniegu uprzykrzą nam życie również w kolejnych dniach. Więcej szczegółów w artykule Atak zimy. "Cała Polska znajdzie się pod śniegiem". Padła data

Sonda
Czy na polskich drogach czujesz się bezpiecznie?
Grób Andrzeja Iwana na krakowskich Batowicach tonie w kwiatach:" starzy kumple nie zapomnieli"

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki