Zima, droga

i

Autor: Pixabay Zdj. ilustracyjne.

Uwaga, kierowcy!

Śnieg na Warmii i Mazurach. Ślisko na drogach regionu

Po nocnych opadach śniegu i spadku temperatury w woj. warmińsko-mazurskim na drogach wojewódzkich i lokalnych miejscami jest ślisko. Śliskie i zasypane śniegiem są też chodniki. Doszło do kilku kolizji i kilkunastu interwencji strażackich. Szczegóły w dalszej części artykułu.

Uwaga, kierowcy! Ślisko na drogach Warmii i Mazur

Służby meteorologiczne poinformowały w komunikacie, że "lokalnie temperatura powietrza przy gruncie spadła poniżej 0°C, co po opadach mokrego śniegu lub śniegu z deszczem, powodować będzie oblodzenie nawierzchni dróg i chodników". - W ciągu najbliższych godzin przewiduje się dalszy spadek temperatury - dodały. Wieczorne i nocne opady śniegu były powodem 20 interwencji strażaków, którzy wyjeżdżali głównie do połamanych drzew i konarów. Najpoważniejsze tego typu zdarzenie odnotowano w Olsztynie przy ul. Lawendowej, gdzie pod ciężarem mokrego śniegu drzewo przewróciło się na trzy auta. W żadnej z interwencji związanych z warunkami pogodowymi nikt nie został ranny.

Wszystkie drogi krajowe i wojewódzkie są przejezdne. Drogi krajowe są czarne i mokre, jedynie przy poboczu miejscami może zalegać zajeżdżone błoto pośniegowe. Na drogach wojewódzkich w rejonie Nidzicy, Elbląga i Kętrzyna pracują pługopiaskarki. Drogi wojewódzkie, a tym bardziej powiatowe i gminne miejscami mogą być jeszcze śliskie, pokryte warstwą zajeżdżonego śniegu. Dodatkowo w rejonie Nidzicy i Olszyna występuje miejscami mgła. Wieczorem i w nocy (18/19 stycznia) odnotowano kolizję auta osobowego w pługopiaskarką i tira z pługopiaskarką. Na szczęście w obu wypadkach nikt nie został ranny.

Jaka będzie pogoda w najbliższych godzinach? Szczegóły w artykule Nadciąga śnieg! Do tego wichury i jeszcze stanie się to! Synoptycy ostrzegają [Prognoza IMGW na 19.01.2023]

QUIZ. 10 zaskakujących faktów o śniegu. Nie znać odpowiedzi na te pytania to wstyd!

Pytanie 1 z 10
1. Z jaką prędkością najczęściej opadają płatki śniegu?
Gwiazdozbiór Jaruzelskiej - Marcin Meller