Kubuś był wycieńczony i nie mógł wydostać się z wody! Pomogli mu policjanci [ZDJECIA]

2019-10-10 11:56 SCH

Łabędź imieniem Kubuś zaplątał się w żyłkę wędkarską i nie był w stanie samodzielnie wyswobodzić się z wody. Pomogli mu dwaj dzielnicowi z Iławy, którzy po sygnale od zatroskanego mieszkańca miasta interweniowali wobec łabędzia Kubusia. Do zdarzenia doszło nad brzegiem Jezioraka.

Policjanci zostali powiadomieni przez zaniepokojonego mieszkańca o tym, że w Iławie przy ul. Chodkiewicza na brzegu Jezioraka znajduje się unieruchomiony łabędź. Oficer dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Iławie skierował na miejsce będących w pobliżu dwóch dzielnicowych: asp. szt. Dominika Siestrzewitowskiego oraz asp. Daniela Bonisławskiego.

Ulubieniec mieszkańców Iławy w potrzebie

Okazało się, że wycieńczony i wygłodniały ptak zaplątany jest w wędkarską żyłkę, która skutecznie uniemożliwiła mu poruszanie się, dotarcie do wody i zdobywanie pożywienia. Funkcjonariuszom w uwolnieniu łabędzia pomogli przechodnie. Jeden z nich rozpoznał w łabędziu Kubusia – znanego lokalnym mieszkańcom ptaka, przebywającego na tym terenie od pewnego czasu ptak.

Łabędzie - jak się zachowują?

Warto pamiętać, że łabędzie są pod ochroną. W sytuacji zagrożenia lub stresu, broniąc się mogą wyrządzić człowiekowi poważną krzywdę. Szczególnie samce łabędzia, broniąc siebie lub swojego gniazda przed intruzami, mogą stanowić poważne zagrożenie. Dorosłe osobniki łabędzia ważą około 20 kilogramów. Mieszkają nad stawami i jeziorami. Swoje gniazda wiją na wodzie.