Prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz

i

Autor: Urząd Miasta Olsztyna Prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz podczas kwesty 1 listopada.

Olsztynianie otworzyli serca

Kwesta na olsztyńskich cmentarzach. Ile pieniędzy zebrano?

2022-11-02 16:14

We Wszystkich Świętych tradycyjnie została przeprowadzona kwesta na olsztyńskich cmentarzach. Dziennikarze, artyści, przedstawiciele świata nauki, polityki, samorządowcy. połączyli siły i zbierali pieniądze na rzecz ratowania dawnych cmentarzy. Jaką kwotę udało się zebrać? Szczegóły w dalszej części artykułu.

Kwesta na cmentarzach w Olsztynie. 1 listopada zebrano kilkanaście tysięcy złotych

Zbiórka prowadzona na olsztyńskich nekropoliach 1 listopada to już tradycja. W tegorocznej kweście, na dwóch olsztyńskich cmentarzach wzięło udział niemal 30 kwestujących. Choć drożyzna uderza w finanse Polaków, ludzie zgromadzeni przy cmentarzach przy ul. Poprzecznej oraz w Dywitach byli bardzo hojni. Podczas kwesty do puszek trafiło ponad 15,7 tys. złotych. To o kilka tysięcy złotych więcej, niż rok temu.

Za taką postawę olsztynianom podziękował prezydent Olsztyna, który przyznał, że podczas kwesty jego puszka była zapełniona pieniędzmi. - W naszym mieście są nekropolie, w których przez lata odkładał się olbrzymi ładunek emocjonalny, uwidoczniony w pięknych, czasem zaniedbanych a często także zapomnianych nagrobkach. Trzeba je ratować i dlatego od lat biorę udział w tej kweście - powiedział prezydent Olsztyna.

Sonda
Często odwiedzasz cmentarze?
[EXPRESS BIEDRZYCKIEJ] Marcin Kierwiński uderza w Kaczyńskiego! "Tchórz, nic więcej"
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany