Leczyła zęby, których pacjenci nie mieli. 38-letnia stomatolog oszukała setki osób. Liczba zarzutów poraża

i

Autor: Shutterstock

NFZ stracił przez nią ogromnę sumę

Leczyła zęby, których pacjenci nie mieli. 38-letnia stomatolog oszukała setki osób. Liczba zarzutów poraża

2023-04-07 11:13

1532 zarzuty ma na swoim koncie 38-letnia stomatolog z Nidzicy. To wynik godny... politowania, ponieważ kobieta wykazała w dokumentacji usługi medyczne dla ponad pięciuset pacjentów, których faktycznie nie wykonała. 38-latka spowodowała straty w wysokości ponad 278 000 zł na szkodę NFZ. Za popełnione przestępstwa grozi jej kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Nieuczciwa stomatolog usłyszała 1352 zarzuty. Przez nią NFZ stracił dużą sumę

Nad sprawą nieuczciwej stomatolog z Nidzicy policjanci pracowali kilkanaście miesięcy. Z ich ustaleń wynikało, że 38-letnia lekarka składała fałszywe wnioski o rozliczenie świadczonych usług do Narodowego Funduszu Zdrowia. - W toku śledztwa policjanci ustalili ponad 500 pokrzywdzonych, w karty których w okresie od maja 2019 r. do lutego 2022 r., dentystka wpisywała niewykonane usługi - mówi sierż. szt. Alicja Pepłowska z Komendy Powiatowej Policji w Nidzicy. Było to m.in. znieczulenie, chirurgiczne usunięcie zęba, wypełnienie ubytku korony zęba mlecznego, opracowanie i odbudowa ubytku zęba czy kontrolne badanie lekarskie. Leczone według niej miały być nawet te zęby, których niektórzy pacjenci od lat już nie mieli. Mieszkanka Nidzicy swoją przestępczą działalnością spowodowała straty na łączną kwotę ponad 278 000 zł na szkodę NFZ.

38-letnia stomatolog usłyszała 1531 zarzutów poświadczenia nieprawdy w dokumentacji medycznej w celu uzyskania korzyści majątkowej i jeden zarzut oszustwa. W trakcie czynności zabezpieczono mienie podejrzanej w wysokości 100 000 zł. Kobieta przyznała się do zarzucanych jej czynów. Za popełnione przestępstwa grozi jej kara do 8 lat pozbawienia wolności.

CZYTAJ TEŻ: W wypadku stracił nogę. Krzyk pracownika było słychać w całym lesie! Karetka nie mogła przyjechać

Sonda
Czy uważasz, że kolejki do lekarzy na NFZ są za długie?
Express Biedrzyckiej - prof. Marek BELKA