Miał zawał serca, a szpital był daleko! Dramatyczna akcja policjantów z Iławy!

2020-02-13 14:00 SCH
Zawał serca
Autor: Pixabay Policjanci z Iławy uratowali mężczyznę, który miał zawał serca.

Dramat dwóch braci z Iławy (woj. warmińsko-mazurskie)! Jeden z nich miał zawał serca. Drugi wiózł go do najbliższego szpitala, oddalonego o kilkadziesiąt kilometrów. Gdyby nie pomoc policjantów z iławskiej drogówki, być może chory mężczyzna nie przeżyłby dalekiej podróży.

W środę (12 lutego) iławscy policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego pełnili służbę na drodze krajowej nr 16. Kilka minut po godz. 9 w miejscowości Biskupiczki podjechał do nich samochód subaru. Kierowca miał dla policjantów porażającą wiadomość! Zapytał ich, gdzie jest najbliższy szpital, bo jego brat stracił przytomność i prawdopodobnie ma zawał serca!

- Policjanci natychmiast wezwali karetkę pogotowia, jednak wiedząc, że nie ma czasu do stracenia, a do najbliższego szpitala jest 30 km, wyjechali naprzeciw karetce, eskortując samochód mężczyzn - relacjonuje Joanna Kwiatkowska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Iławie.

Kiedy pacjent został przejęty przez zespół karetki pogotowia policjanci z uwagi na realne zagrożenie życia i zdrowia mężczyzny, policjanci pomogli w szybkim przedostaniu się samochodu do szpitala. Jak całą akcję komentują sami zainteresowani? - Wiedzieliśmy, że Ci ludzie muszą jak najszybciej trafić do szpitala, dlatego postanowiliśmy przeprowadzić pilotaż, żeby mężczyzna szybko i bezpiecznie znalazł się pod opiekę lekarzy.