Warmińsko-mazurskie: Bił stalową rurą od siodełka! Dramat w Iławie!

2020-02-13 13:09 SCH
Siodełko - zdj. ilustracyjne
Autor: Pixabay Włamał się do lokalu, gdzie bił pracownika stalową rurką od siodełka roweru.

32-letni mieszkaniec powiatu iławskiego (woj. warmińsko-mazurskie) z lokalu z automatami ukradł kasetkę z pieniędzmi, którą ukrył w przydrożnych zaroślach. Wcześniej włamał się do lokalu, gdzie bił pracownika stalową rurką od siodełka roweru! Mężczyźnie grozi nawet 18 lat więzienia.

Policjanci z Komendy Powiatowej w Iławie wspólnie z prokuraturą prowadzili dochodzenie przeciwko mieszkańcowi powiatu iławskiego. Z ustaleń śledczych wynikało, że w sierpniu 2019 r. wcześnie rano w Iławie, zamaskowany mężczyzna wszedł do lokalu z automatami. - Następnie uderzył pracownika kilkukrotnie w głowę stalową rurką, doprowadzając go do stanu nieprzytomności. Później włamał się do zestawów komputerowych, skąd zabrał kasetki z pieniędzmi - relacjonują iławscy policjanci.

Sprawca uciekając z miejsca zdarzenia, ukrył je w krzakach przy drodze w kierunku Susza. Ujęcie mężczyzny nie zajęło iławskim policjantom wiele czasu, tego samego dnia został zatrzymany i osadzony w policyjnej celi. Okazało się, że podczas czynności miał również przy sobie narkotyki. Badanie narkotestem wskazało, że jest to amfetamina. 32-latkowi przedstawiono zarzuty rozboju, kradzieży z włamaniem oraz posiadania narkotyków.

Szybko okazało się także, że to jego nie pierwsze tego typu przestępstwo. Wcześniej odbywał karę pozbawienia wolności, również za rozbój. Za czyn karalny popełniony w tzw. „recydywie” grozić będzie mu wyższa kara. Podczas prowadzonego postępowania Sąd Rejonowy w Iławie przychylił się do wniosku prokuratora o zastosowanie wobec mężczyzny aresztu na okres 3 miesięcy.