Wielkie otwarcie coraz bliżej

Zwiedzanie hali Urania. Mieszkańcy wejdą na obiekt przed sportowcami

2023-09-15 14:51

Prace modernizacyjne hali Urania powoli dobiegają końca. Już niedługo obiekt zostanie udostępniony sportowcom. Siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn swój pierwszy mecz w wyremontowanej hali rozegrają już w listopadzie. Jednak zanim sportowcy wejdą na boisko, miasto na plac budowy zaprosi mieszkańców miasta. Znamy termin Dni Otwartych w hali Urania.

Miasto zaprosi mieszkańców do zwiedzania hali Urania. Kiedy odbędą się Dni Otwarte?

Prace remontowe hali Urania już wkrótce się zakończą. Obiekt ma zostać oddany do użytku już 16 października. Siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn swój pierwszy mecz na nowym obiekcie mają rozegrać w listopadzie bieżącego roku. Jednak zanim to nastąpi, miasto zaprosi olsztynian na spotkanie, podczas którego będą mogli zwiedzić budynek. Miasto podało terminy, ale żeby wziąć udział w wydarzeniu, trzeba będzie wpisać się na listę.

- Modernizacja tego obiektu była wyczekiwana nie tylko przez kluby sportowe, ale także rzeszę kibiców i mieszkańców, którzy mają z Uranią wiele niezapomnianych wspomnień. I dlatego postanowiliśmy w weekend, 7-8 października, udostępnić zainteresowanym mieszkańcom możliwość wejścia na plac budowy. Aktualnie pracujemy nad organizacją tego wydarzenia. Z uwagi na środki bezpieczeństwa liczba miejsc będzie ograniczona i będą obowiązywały zapisy na to spotkanie – potwierdziła w rozmowie z eska.pl Marta Bartoszewicz, rzeczniczka prasowa Urzędu Miasta w Olsztynie.

Szczegóły na temat spotkania będą również dostępne na stronie internetowej miasta oraz oficjalnym profilu „Miasto Olsztyn” na Facebooku.

Hala Urania będzie mogła pomieścić dwa razy więcej widzów

Obecnie trwają prace wykończeniowe obiektu. We wtorek (12 września) prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz, prezes zarządu Polskiego Związku Piłki Siatkowej Sebastian Świderski oraz członek władz związku i parlamentarzysta Paweł Papke wizytowali postęp prac.

- Goście z zainteresowaniem oglądali postęp prac, głównie pod kątem warunków rozgrywania meczów siatkówki. Wiadomym jest, że to ulubiony sport Polaków, dający nam dużo radości, do czego przykłada się również postawa zawodników i kibiców naszej, flagowej drużyny – Indykpolu AZS Olsztyn – skomentował włodarz Olsztyna.

Po remoncie główna hala Urania pomieści 4 tys. widzów. Do tego będzie hala rozgrzewkowa z trybunami na tysiąc osób, szereg mniejszych sal, np. do judo, gabinetów regeneracyjnych, podziemny parking czy kryte lodowisko. Obiekt będzie niemal samowystarczalny i ekologiczny ze względu na fotowoltaikę i gruntowe wymienniki ciepła.

3. Memoriał Zbigniewa Ludwichowskiego w Olsztynie

Wkrótce otwarcie hali Urania. Sprawdź, jak prezentuje się w środku i na zewnątrz

Źródło: Mieszkańcy Olsztyna będą mogli zwiedzić halę Urania. Znamy termin Dni Otwarych [ZDJĘCIA]