Morderstwo w Biskupcu. To syn konkubiny zabił 38-latka?! Złapali go w szalonym pościgu

i

Autor: Shutterstock Morderstwo w Biskupcu. To syn konkubiny zabił 38-latka?! Złapali go w szalonym pościgu

Sceny jak z filmu

Morderstwo w Biskupcu. To syn konkubiny zabił 38-latka?! Złapali go w szalonym pościgu

2022-08-05 14:24

Sceny niczym z hollywoodzkiego filmu sensacyjnego rozegrały się w Biskupcu pod Olsztynem. Po blokadzie dróg i policyjnym pościgu zatrzymano 21-latka podejrzewanego o dokonanie zabójstwa 38-letniego mężczyzny w Biskupcu. Próba ucieczki autem zakończyła się na przydrożnym drzewie, wcześniej 21-latek uderzył w radiowóz.

Biskupiec: Policyjny pościg za podejrzanym o zabójstwo

- Minionej nocy w Biskupcu zamordowany został 38-letni mężczyzna. Narzędziem zbrodni najprawdopodobniej był nóż - poinformował PAP w piątek (5 sierpnia) rzecznik Prokuratury Okręgowej w Olsztynie Krzysztof Stodolny. Policjanci wezwani do jednego z mieszkań, znaleźli ciało mężczyzny z ranami ciętymi. Załoga karetki pogotowia potwierdziła zgon. Po niespełna dwóch godzinach od zdarzenia, zatrzymano 21-latka podejrzewanego o dokonanie tej zbrodni. Został ujęty w pościgu.

Jak podała policja, po tym jak 21-latek oddalił się z miejsca zdarzenia w nieznanym kierunku, funkcjonariusze wytypowali i ustalili samochód, którym może jechać. W poszukiwania zaangażowano kilkudziesięciu policjantów, wykorzystano kilkanaście radiowozów. Utworzono blokady dróg. - Uciekinier postanowił je jednak zignorować i doprowadził do dwóch kolizji, w tym jednej z policyjnym radiowozem, na szczęście nikt nie został ranny - przekazała policja.

CZYTAJ TEŻ: Upał w Olsztynie. Rodzice zostawili dziewczynki w rozgrzanym aucie. Interwencja straży miejskiej

Ucieczkę przed policją zakończył na drzewie

Brawurowa jazda 21-latka zakończyła się na drzewie przy drodze z Biskupca w kierunku Rzecka. Kierowca wysiadł z rozbitego auta i zaczął uciekać w stronę lasu, ale szybko został obezwładniony i zatrzymany. Mówi kom. Rafał Prokopczyk z Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie:

21-latek w chwili zatrzymania był agresywny i nie stosował się do poleceń funkcjonariuszy. Jego zachowanie świadczyło o tym, że mógł być pod działaniem substancji psychoaktywnych. Dlatego został przewieziony do szpitala, w którym lekarze pobrali mu krew do dalszych badań laboratoryjnych.

21-latek zabił konkubenta matki?

Obecnie 21-latek przebywa w policyjnym areszcie. Wkrótce śledczy będą wykonywać dalsze czynności procesowe z jego udziałem. Mężczyzna jest podejrzewany o dokonanie zabójstwa, za co grozi kara od 8 lat więzienia do dożywocia. Radio RMF FM podało, że zatrzymany 21-latek miał zabić konkubenta matki, a w jego samochodzie znaleziono narzędzie zbrodni.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Mężczyzna bez spodni i butów zwrócił uwagę policjantów. "Zawód miłosny" pchnął go do desperackiego kroku

Sonda
Czy za zabójstwo powinna być kara śmierci?
Policyjny pościg ulicami Białegostoku. W środku nietrzeźwy kierowca bez uprawnień
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany