Zazdrość pchnęła ją do zbrodni? Rusza proces żony, oskarżonej o skatowanie męża tłuczkiem

i

Autor: Paweł Kicowski/SUPER EXPRESS, shutterstock

Rodzinna zbrodnia

Zazdrość pchnęła ją do zbrodni? Rusza proces żony, oskarżonej o skatowanie męża tłuczkiem

W środę (3 sierpnia) przed Sądem Okręgowym w Olsztynie rozpoczął się proces Grażyny W. oskarżonej o zabójstwo mężczyzny. Do zbrodni miało dojść w lutym 2021 r. w Reszlu (woj. warmińsko-mazurskie). Mąż kobiety miał zginąć od ciosów tłuczkiem i nożem. Oskarżona Grażyna W. nie przyznaje się do wina i odmówiła składania zeznań. Czyżby to zazdrość pchnęła kobietę do zbrodni?

Prokuratura Rejonowa w Kętrzynie przesłała 5 kwietnia 2022 r. do Sądu Okręgowego w Olsztynie akt oskarżenia przeciwko Grażynie W. oskarżonej o zabójstwo swojego męża. Do zdarzenia miało dojść w 17 lutego 2021 r. w jednym z domów w Reszlu (woj. warmińsko-mazurskie). Według ustaleń prokuratora, Grażyna W. tego dnia miała zadać swojemu mężowi wielokrotnie uderzenia narzędziem tępym lub tępokrawędzistym w głowę oraz trzy ciosy nożem, w tym w klatkę piersiową, dokonując zabójstwa pokrzywdzonego.

O tej sprawie informowaliśmy już wcześniej. Grażyna W. (63 l.) po zamordowaniu swojego męża Jerzego, jak gdyby nigdy nic… położyła się spać. Dopiero następnego dnia dotarło do niej, jak strasznej zbrodni się dopuściła. Rano zadzwoniła na policję i powiedziała, że zabiła męża.

- Często się kłócili - mówiła nam znajoma rodziny W. Według sąsiadów, kobieta już wcześniej znęcała się nad małżonkiem. - Nawet raz go tak pobiła, że przyjechała policja i karetka pogotowia. Powinien od niej uciec, a nie tak na siłę się męczyć - opowiada jedna z sąsiadek. Kobieta miała być bardzo zazdrosna o swojego męża.

CZYTAJ WIĘCEJ: Reszel: Żona zabiła męża! "Strasznie zazdrosna, Jurek powinien od niej uciec"

Poniżej znajdziecie galerię zdjęć z zatrzymania Grażyny W., podejrzanej o zabójstwo męża

Proces o zabójstwo męża. Grażyna W. nie przyznaje się do winy

Proces w tej sprawie rozpoczął się w środę (3 sierpnia 2022 r.) przed Sądem Okręgowym w Olsztynie. Jak informuje sędzia Marcin Czapski z olsztyńskiego sądu, oskarżona w pierwszym dniu procesu nie przyznała się do popełnienia zarzucanego jej czynu i odmówiła złożenia wyjaśnień. Olsztyński sąd odczytał wyjaśnienia Grażyny W. złożone w trakcie postępowania przygotowawczego, a następnie rozpoczął przesłuchiwanie świadków. Kolejne, najbliższe terminy rozprawy w tej sprawie to: 9 i 10 sierpnia 2022 r. o godz. 10.

ZOBACZ TEŻ: "Diabeł" zabił Zbyszka. Rozjuszony byk zaatakował rolnika pod Braniewem

Sonda
Czy dożywocie to odpowiednia kara za zabójstwo?
Ruszył proces Norberta Z. oskarżonego o brutalne zabójstwo partnerki Natalii J.

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki