Motocyklista potrącił 6-latkę w Olsztynie. Sprawca nie powinien kierować jednośladem! [WIDEO]

2020-07-29 9:30 SCH
Motocyklista potrącił 6-latkę w Olsztynie
Autor: KMP Olsztyn W Olsztynie na Rondzie Ofiar Katastrofy Smoleńskiej motocyklista potrącił 6-latkę.

Olsztyńscy policjanci odnaleźli sprawcę potrącenia 6-letniej dziewczynki, do którego doszło 25 czerwca na rondzie Ofiar Katastrofy Smoleńskiej w Olsztynie. Okazało się, że za potrąceniem stoi mężczyzna, który w ogóle nie powinien prowadzić motocykla. Proces ustalania, kim był sprawca był żmudny do tego stopnia, że w sprawie przydał się nawet... miejski autobus.

Olsztyn: motocyklista potrącił 6-latkę

Przypomnijmy, że do potrącenia 6-letniej rowerzystki doszło 25 czerwca 2020 roku na rondzie Ofiar Katastrofy Smoleńskiej w Olsztynie. Oficer dyżurny otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu z udziałem motocyklisty i rowerzystki.

Z ustaleń policjantów pracujących na miejscu zdarzenia wynikało, że nieznany mężczyzna, kierujący motocyklem, przejeżdżając przez przejazd rowerowy (w rejonie przejścia dla pieszych) potrącił 6-letnią dziewczynkę na rowerze. Mężczyzna odjechał z miejsca zdarzenia przed przybyciem służb. Na szczęście poszkodowanej dziewczynce nic poważnego się nie stało, mimo że zdarzenie wyglądało groźnie.

Przy ustalaniu sprawcy potrącenia, olsztyńskim policjantom pomógł... autobus. Jak to możliwe?

- Policjanci wyjaśniający sprawę ustalili, że w pobliżu miejsca potrącenia zainstalowana jest kamera monitoringu miejskiego, która zarejestrowała moment zdarzenia. Bazując na nagraniu policjanci ustalili, że w chwili zdarzenia w pobliżu miejsca kolizji przejeżdżał autobus komunikacji publicznej, który wyposażony był w kamery. Na podstawie zarejestrowanego wideo możliwe było odtworzenie momentu zdarzenia z uwzględnieniem istotnych detali - mówi sierż. Andrzej Jurkun z Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie.

Motocyklista potrącił 6-latkę

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Motocyklista nie miał uprawnień

Wkrótce policjanci dotarli do motocykla, który był zaparkowany w jednym z podziemnych garaży na terenie Olsztyna, a następnie do kierowcy jednośladu. Okazał się nim 36-letni mieszkaniec miasta. Mężczyzna został przesłuchany i złożył obszerne wyjaśnienia. Sprawdzenie w policyjnych systemach wykazało, że w ogóle nie powinien on wsiadać za kierownicę motocykla, ponieważ nie posiada wymaganych uprawnień, a pojazd, którym się poruszał, nie miał tablicy rejestracyjnej.

36-latek odpowie za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym, kierowanie bez uprawnień oraz pojazdem niedopuszczonym do ruchu drogowego. Policjanci sporządzili wniosek o ukaranie mężczyzny do sądu. 36-latkowi grozi grzywna do 5 tysięcy złotych. Ponadto sąd może orzec wobec mężczyzny zakaz prowadzenia pojazdów.