Zima, mróz, śnieg

i

Autor: Pexels Prognoza pogody dla Warmii i Mazur 19-20 listopada.

Chłód nie odpuści!

Mróz i śnieg na Warmii i Mazurach. Prognoza pogody IMGW na weekend

2022-11-18 20:16

Prognoza pogody dla Warmii i Mazur. Jak wykazują eksperci z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW), weekend 19-20 listopada upłynie pod znakiem mroźnej aury, z możliwymi opadami śniegu.

Pogoda Warmia i Mazury. Prognoza (sobota, 19 listopada)

Według IMGW, pogodę w Polsce w dniach 19-20 listopada kształtować będą na zmianę układy wyżowe i niżowe. - Będzie więcej słońca, ale chłodno; temperatura maksymalna nie przekroczy 5°C - podaje IMGW. Na Warmii i Mazurach będzie jednak chłodniej. Będzie mroźno, może też spaść śnieg.

Co z pogodą w sobotę (19 listopada)? - Klin wyżowy nad północną Polską i Bałtykiem zacznie słabnąć i tam stopniowo utworzy się ośrodek niskiego ciśnienia; południowa Polska, początkowo pozostając pod wpływem niżu znad Rumunii, dostanie się pod wpływ klina wyżu znad Rosji. Nadal na przeważający obszar kraju napływać będzie powietrze pochodzenia arktycznego - czytamy w prognozie IMGW. Spadek ciśnienia. Na Warmii i Mazurach dzień będzie pochmurny, z możliwymi słabymi opadami śniegu. Zimno, temperatura od -4°C do -1°C. Wiatr słaby, zmienny.

Pogoda Warmia i Mazury. Prognoza (niedziela, 20 listopada)

Jak informuje IMGW, w niedzielę (20 listopada), "Polska wschodnia pozostanie na skraju wyżu znad Litwy, zaś zachodnia na skraju niżu znad Danii". - Nad zachodnimi rejonami zaznaczy się wpływ frontu okluzji. Z zachodu zacznie napływać nieco cieplejsze powietrze polarne morskie - czytamy w komunikacie. Ciśnienie spadnie. Na Warmii i Mazurach pogodnie i nieco cieplej niż w sobotę, ale wciąż mroźno - temperatura maksymalna od -2°C do 1°C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-wschodni.

Sonda
Czy lubisz śnieg i niskie temperatury w czasie zimy?
Śnieg w Rzeszowie
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają