Policjant

i

Autor: Pixabay Zdjęcie ilustracyjne

Nastolatek nie dał się sprowkować

Nastolatek nie uwierzył policjantom. Wykonał telefon, który ich pogrążył

2022-11-15 13:10

W Iławie (woj. warmińsko-mazurskie) dwóch pijanych mężczyzn postanowiło udawać... policjantów. Chcieli oni skontrolować nastolatka, któremu zachowanie mężczyzn od początku wydawało się podejrzane. Zadzwonił więc do prawdziwych policjantów, a ci już po chwili zatrzymali oszustów.

Fałszywi policjanci wpadli w ręce tych prawdziwych. Nastolatek nie uwierzył oszustom

W środę (9 listopada) iławscy policjanci zostali zaalarmowani o nietypowej sytuacji. Zgłaszający oświadczył, że podeszło do niego trzech mężczyzn. Jeden z nich oświadczył, że jest z policji, jest aspirantem i podał nazwisko, po czym poprosił pokrzywdzonego, aby ten wyciągnął wszystko z kieszeni. Nastolatek wyjął telefon, jednak po chwili zorientował się, że nie są to prawdziwi policjanci i z powrotem schował rzeczy. Po chwili zadzwonił na numer alarmowy i poinformował o zaistniałej sytuacji.

Na miejscu zgłoszenia udali się prawdziwi funkcjonariusze i zatrzymali mężczyzn podających się za policjantów. Okazali się nimi dobrze znani z wcześniejszych interwencji dwaj mieszkańcy Iławy. Mężczyźni byli pijani, a podczas prowadzonej interwencji wyzywali funkcjonariuszy, grozili, szarpali za mundur, a także próbowali zmusić ich do zaniechania prawnej czynności służbowej. 37-latek i jego młodszy kolega zostali osadzeni w policyjnej celi. Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie zarzutów, do których się przyznali. Kodeks karny za samo wywieranie wpływu na czynności urzędowe przewiduje karę nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

Sonda
Czy masz zaufanie do policji?
Paweł Poncyljusz: "W marcu węgiel kosztował na składzie 600-800 zł za tonę. Teraz ten sam węgiel jest wart 2 tys. zł za tonę" [Sedno Sprawy]