Olsztynek: Nie żyje burmistrz Mirosław Stegienko

i

Autor: mat. prasowe UM Olsztynek: Nie żyje burmistrz Mirosław Stegienko

Nie żyje burmistrz Olsztynka. Jeszcze tydzień temu negocjował ogromną inwestycję

2022-05-02 18:44

Nie żyje burmistrz Olsztynka Mirosław Stegienko. Doświadczony samorządowiec pełnił tę funkcję w sumie 12 lat, w kadencji 2002 - 20010 i później od 2018 roku. "Z wielką radością i i wielkim zanagażowaniem chcieliśmy wspólnie realizować to przedsięwzięcie" - mówi o wielkich planach inwestycyjnych starosta, Abako.

Nie żyje Mirosław Stegienko, burmistrz Olsztynka (woj. warmińsko-mazurskie). Informacja o śmierci została przekazana w poniedziałek (2 maja). Włodarz miał 68 lat.

Bardzo smutna wiadomość dotarła dziś po południu. Doświadczony samorządowiec, dobry człowiek, burmistrz Olsztynka ś.p. Mirosław Stegienko odszedł na wieczną służbę do Nieba. Burmistrza Olsztynka znałem osobiście blisko 20 lat. Zawsze był pomocny, służył doświadczeniem i radą - mówi starosta olsztyński Andrzej Abako, który poinformował o śmierci kolegi.

Polecamy: Perfidnie oszukał Ukrainki uciekające przed wojną. Trudno uwierzyć, ile płaciły za kawalerkę pod ziemią!

Starosta wspomniał, że jeszcze w ubiegłym tygodniu spotkał się z burmistrzem Stegienko w sprawie planów dotyczących olbrzymiej inwestycji polskiego kapitału na terenie gminy Olsztynek. "Z wielką radością i i wielkim zanagażowaniem chcieliśmy wspólnie realizować to przedsięwzięcie. Dziś plany burmistrza na tej Ziemi się skończyły. Mam nadzieję, że ta inwestycja zostanie zrealizowana dla dobra mieszkańców gminy, powiatu i regionu Warmii i Mazur - mówił starosta Abako.

Mirosław Stegienko urodził się w 1954 r. w Łodzi. Był inżynierem rolnictwa. W latach 2002-2010 oraz ponownie od 2018 roku był burmistrzem Olsztynka. Był też radnym powiatu olsztyńskiego oraz dyrektorem powiatowej służby drogowe.

Osiodłany koń galopował ulica Świdnika. Policjanci gonili go radiowozem
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE