Olsztyn: Motocyklista potrącił 6-letnią dziewczynkę. Znamy termin rozprawy [WIDEO]

2020-10-16 14:03 sch
Motocyklista potrącił 6-latkę w Olsztynie
Autor: KMP Olsztyn W Olsztynie na Rondzie Ofiar Katastrofy Smoleńskiej motocyklista potrącił 6-latkę.

Sąd Rejonowy w Olsztynie wyznaczył na 22 października 2020 r. termin posiedzenia w sprawie Krystiana Z. obwinionego o potrącenie kilkuletniej dziewczynki na przejeździe dla rowerzystów przez skrzyżowanie ul. Bałtyckiej z al. Schumana w Olsztynie.

Motocyklem potrącił dziewczynkę. Nie miał uprawnień do kierowania

3 sierpnia 2020 r. do Sądu Rejonowego w Olsztynie wpłynął wniosek Komendanta Miejskiego Policji w Olsztynie o ukaranie Krystiana Z. w związku ze zdarzeniem drogowym, do którego doszło 25 czerwca 2020 r. o godz. 16 na rondzie Ofiar Katastrofy Smoleńskiej w Olsztynie, a konkretnie na skrzyżowaniu ul. Bałtyckiej z al. Schumana.

Krystian Z. został obwiniony o to, że pomimo braku wymaganych uprawnień, kierował na skrzyżowaniu ul. Bałtyckiej z al. Schumana niedopuszczonym do ruchu motocyklem Suzuki, a następnie nie ustąpił pierwszeństwa kilkuletniej dziewczynce na oznakowanej drodze dla rowerów. - Wraz z wnioskiem o ukaranie policja złożyła także wniosek o skazanie obwinionego bez przeprowadzenia rozprawy i wymierzenie mu kary grzywny w kwocie 800 zł - mówi Olgierd Dąbrowski - Żegalski, rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Olsztynie.

Motocyklista potrącił 6-latkę

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

- 15 września Sąd Rejonowy w Olsztynie postanowił uzależnić uwzględnienie wniosku Komendanta Miejskiego Policji w Olsztynie od dokonania w nim zmian poprzez wymierzenie obwinionemu kary grzywny w kwocie 1500 zł oraz orzeczenie zakazu prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych na okres jednego roku - kończy rzecznik olsztyńskiego sądu.