Objazd

i

Autor: Urząd Miasta Olsztyna Utrudnienia w ruchu na ulicach Olsztyna.

Olsztyn: Zmiany w organizacji ruchu. Co się zmieni w centrum od 1 lipca?

2022-07-01 9:08

W związku z rozbudową linii tramwajowych w Olsztynie, od piątku (1 lipca) godz. 22, obowiązywać będą zmiany w organizacji ruchu w rejonie skrzyżowań ulic: Pieniężnego, 22 Stycznia, placu Jedności Słowiańskiej, ul. 11 Listopada i Marii Curie-Skłodowskiej. Jakie zmiany czekają olsztyńskich kierowców od 1 lipca? Szczegóły w dalszej części artykułu.

Wykonawca rozbudowy linii tramwajowej w Olsztynie informuje o istotnych zmianach w organizacji ruchu w rejonie skrzyżowania ulic Seweryna Pieniężnego, 22 Stycznia, placu Jedności Słowiańskiej, ul. 11 Listopada i ul. Marii Curie-Skłodowskiej. Zmiany obowiązywać będą od godz. 22 w piątek (1 lipca). W pierwszym etapie rozpoczną się prace przygotowawcze. Zmianie ulegnie też geometria tymczasowego ronda na skrzyżowaniu ulic Seweryna Pieniężnego z ulicą 22 Stycznia. Odcinek ulicy Marii Curie-Skłodowskiej pomiędzy ulicami 11 Listopada a Wyzwolenia będzie wyłączony z ruchu kołowego.Dostępność ruchu pieszego zostanie na nim utrzymana po obydwu stronach ulicy.

Nie przewiduje się zmian w lokalizacji przystanków komunikacji miejskiej oraz ciągów pieszych. Wykonawca prosi wszystkich uczestników ruchu prosimy o szczególną uwagę. O kolejnych etapach robót i zmian w organizacji ruchu będziemy informować na bieżąco.

ZOBACZ KONIECZNIE: Te ulice są zmorą pieszych! Gdzie jest najwięcej wypadków w Olsztynie?

Sonda
Czy lubisz podróżować tramwajem?
Otwarcie nowych stacji metra na Bemowie. Pierwsi pasażerowie skorzystali z podziemnej kolejki
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE