Orzysz. Dziecko zamknięte w samochodzie

i

Autor: wm.policja.gov.pl Orzysz. Dziecko zamknięte w samochodzie. Policjanci i strażacy ruszyli na ratunek.

Orzysz. Na dworze upał, a 2-letnie dziecko zamknięte w samochodzie! Policjanci i strażacy postawieni na nogi

2021-06-07 10:57

Policjanci z Orzysza (woj. warmińsko-mazurskie), wspólnie ze strażakami, pomogli matce wyciągnąć jej 2-letnie dziecko z samochodu po tym, jak zatrzasnęła kluczyki w aucie. Pojazd szybko nagrzewał się z powodu wysokiej temperatury na zewnątrz. Dziecku nic się nie stało, gdyż całe zdarzenie trwało zaledwie kilka minut.

W piątek (4 czerwca) po godz. 12:00 oficer dyżurny piskiej komendy otrzymał zgłoszenie o 2-letnim dziecku zamkniętym w samochodzie. Z informacji wynikało, że matka przez przypadek zatrzasnęła kluczyli w aucie, gdzie zostawiła też swój telefon i dokumenty. Do zdarzenia doszło w Orzyszu.

Niezwłocznie na miejsce przyjechali funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Orzyszu oraz strażacy. W stojącym na parkingu samochodzie marki Ford, na tylnym siedzeniu w foteliku, spało 2-letnie dziecko. Samochód szybko się nagrzewał z uwagi na wysoką temperaturę powietrza. - Policjanci i strażacy zdecydowali o wybiciu szyby od strony kierowcy przy pomocy pałki służbowej. Szyba została wybita, a dziecko całe i zdrowe przekazane zostało matce - mówi nadkom. Anna Szypczyńska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Piszu.

Kobieta podziękowała funkcjonariuszom służb ratunkowych za szybką i skuteczną pomoc. Mieszkanka Warszawy dodała, że sprzątała samochód i przez przypadek zatrzasnęła kluczyki w aucie, w którym spało jej dziecko.

Tym razem doszło do zdarzenia losowego, które zakończyło się szczęśliwie. Należy jednak, pamiętać aby pod żadnym pozorem nie pozostawiać w zaparkowanym samochodzie dzieci lub zwierząt. Wysokie temperatury powietrza i szybko nagrzewający się pojazd jest realnym zagrożeniem dla ich życia i zdrowia. Widząc takie nieodpowiedzialne sytuacje natychmiast reagujmy dzwoniąc na numer alarmowy 112.

Pogrzeb zamordowanej 18-latki
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany