Ostrzeżenie IMGW drugiego stopnia dla Warmii i Mazur. Burze z gradem i wiatr do 100 km/h!

2020-06-29 9:03 SCH
Burze z gradem na Warmii i Mazurach
Autor: Pixabay Ostrzeżenie IMGW II stopnia dla woj. warmińsko-mazurskiego przed burzami z gradem.

Prognoza pogody dla Warmii i Mazur. Burze z gradem ciągle nękają Polskę! IMGW ostrzega przed burzami południową i wschodnią część kraju, w tym również województwo warmińsko-mazurskie! Oprócz burz i gradu, prognozowany jest również porywisty wiatr i intensywne opady deszczu. Sprawdź, czy w twoim powiecie prognozowane są burze z gradem i do kiedy mają potrwać!

Burze z gradem na Warmii i Mazurach. Ostrzeżenie IMGW [29.06.2020]

Instytut Meteorologii i Gospodarki wodnej wydał ostrzeżenie dla całego województwa warmińsko-mazurskiego przed burzami z gradem. Prawdopodobieństwo burz z gradem na Warmii i Mazurach oceniane jest na 80 proc. Burze mają pojawić się już przed południem i potrwają do godzin nocnych.

Ostrzeżenie I stopnia IMGW wydało dla powiatów: kętrzyńskiego, mrągowskiego, szczycieńskiego, nidzickiego, działdowskiego, nowomiejskiego, iławskiego, ostródzkiego, olsztyńskiego, lidzbarskiego, braniewskiego i elbląskiego.

Czym jest zagrożenie I stopnia według synoptyków IMGW? - Przewiduje się warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia - czytamy w komunikacie IMGW. Ponadto należy spodziewać się m.in. utrudnień w ruchu drogowym.

Znacznie gorzej sytuacja pogodowa będzie wyglądać we wschodniej części woj. warmińsko-mazurskiego. Na Mazurach obowiązywać będzie II stopień zagrożenia. Ostrzeżenie dotyczy powiatów: węgorzewskiego, gołdapskiego, oleckiego, ełckiego, piskiego i giżyckiego.

Pogoda na Warmii i Mazurach. Prognoza 29.06.2020

Jaka będzie pogoda w poniedziałek (29 czerwca) na Warmii i Mazurach? - Zachmurzenie małe i umiarkowane, okresami wzrastające do dużego. Przelotne opady deszczu i burze, także z gradem. Prognozowana wysokość opadów lokalnie do 40 mm. Temperatura maksymalna od 20°C na zachodzie do 29°C na wschodzie regionu. Wiatr słaby i umiarkowany, przeważnie północno-zachodni i zachodni. W czasie burz porywy wiatru do 90 km/h, na wschodzie regionu możliwe porywy do 100 km/h - czytamy w komunikacie IMGW.

Tak Polacy wybierali prezydenta

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.