Alkohol

i

Autor: Pixabay Pijana matka "opiekowała się" dzieckiem. Kobieta miała blisko 1,5 promila. Zdj. ilustracyjne.

Po pijaku przyszła do znajomego z dzieckiem. Jej koleżanka trafiła na izbę wytrzeźwień!

2022-07-05 12:03

Olsztyńscy policjanci interweniowali wobec 29-letniej matki, która miała "pod opieką" 2,5-letniego syna. Badanie policyjnym alkomatem wykazało w jej organizmie blisko 1,5 promila alkoholu. Chłopiec miał trafić pod opiekę babci, która również okazała się być nietrzeźwa. Nieletnim ostatecznie zaopiekował się kuzyn 29-latki, który jako jedyny był trzeźwy. Sprawą nieodpowiedzialnej matki zajmie się sąd rodzinny i nieletnich. Jakby tego było mało, 30-letnia koleżanka nieodpowiedzialnej matki była tak pijana, że trafiła na izbę wytrzeźwień.

W poniedziałek (4 lipca) oficer dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie otrzymał zgłoszenie o rodzicu, który mógł opiekować się dzieckiem, będąc pod wpływem alkoholu. Na miejsce natychmiast został wysłany policyjny patrol w celu zweryfikowania otrzymanego zgłoszenia. Funkcjonariusze przed blokiem zastali dwie kompletnie pijane kobiety.  - Okazało się, że jedna z nich, 29-latka, przyszła do znajomego mając pod opieką 2,5-letniego syna. Chłopczyk spał w jednym z pokoi - mówi sierż. szt. Andrzej Jurkun z Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie. Z 29-latką była również jej 30-letnia koleżanka, która była tak pijana, że musiała trafić na izbę wytrzeźwień. Z kolei badanie policyjnym alkomatem wykazało w organizmie matki dziecka blisko 1,5 promila alkoholu.

Po chwili na miejscu pojawiła się babcia dziecka. Policjanci postanowili sprawdzić jej stan trzeźwości. Ku ich zdziwieniu, okazało się, że 66-latka była również pod wpływem alkoholu. Ostatecznie chłopiec trafił pod opiekę kuzyna 29-latki, który jako jedyny był trzeźwy. Policjanci z interwencji sporządzili dokumentację, która trafi do sądu rodzinnego. Jego zadaniem będzie dokładne zbadanie zaistniałej sytuacji.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Chcieli zabić synka, bo nie był dziewczynką? Nowe fakty o horrorze w Szczytnie

Sonda
Jak często pijesz alkohol?
Film "ELVIS" - co było prawdą, a co fikcją? 10 FAKTÓW I MITÓW | To Się Kręci #10