Po pijanemu chcieli przewiercić pocisk! Jednemu z nich urwało dłoń! [ZDJĘCIA]

2020-01-03 9:01

Do makabrycznego zdarzenia doszło w woj. warmińsko-mazurskim w czwartek (2 stycznia). W Gajewie k. Giżycka eksplodował pocisk z czasów II wojny światowej! Czterech pijanych mężczyzn próbowało go przewiercić. Dwóch z nich odniosło poważne obrażenia. Jeden stracił dłoń, a drugi jest ciężko ranny w brzuch.

Wybuch pocisku w Gajewie k. Giżycka (woj. warmińsko-mazurskie). Czterech pijanych mężczyzn w wieku od 34 do 44 lat próbowało przewiercić pocisk artyleryjski z czasów II wojny światowej. Nieodpowiedzialne zachowanie mężczyzn skończyło się fatalnie. Jeden z nich stracił dłoń. Drugi jest ciężko ranny w brzuch.

W czwartek (2 stycznia) wieczorem ok. godz. 21:30 policjanci z Giżycka otrzymali telefoniczne zgłoszenie o eksplozji niewybuchu w jednym z budynków gospodarczych w Gajewie (gm. Giżycko). Ze wstępnych ustaleń policjantów pracujących na miejscu tego zdarzenia wynika, że w budynku w tym czasie przebywało czterech mężczyzn. Chcieli oni rozbroić wcześniej znaleziony niewybuch. Gdy jeden z nich rozwiercał pocisk wiertarką, doszło do eksplozji.

 - W wyniku zdarzenia poważne obrażenia odniosło dwóch mężczyzn w wieku 40 i 44 lat. Jeden z nich doznał poważnych obrażeń lewej ręki, natomiast drugi obrażeń okolicy brzucha i klatki piersiowej - mówi Iwona Chruścińska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Giżycku. Obrażenia pozostałych dwóch mężczyzn okazały się niegroźne. Z ustaleń i przeprowadzonych badań trzeźwości wynika, że w tym czasie wszyscy mężczyźni byli pod wpływem alkoholu.

W obrębie posesji patrol saperski ujawnił i zabezpieczył pocisk artyleryjski i napęd rakietowy.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE