Pod 8-latkiem załamał się lód. Strażacy odnaleźli nieprzytomnego chłopca

i

Autor: boostylez / CC0 / pixabay.com Pod 8-latkiem załamał się lód. Strażacy odnaleźli nieprzytomnego chłopca

Wypadek!

Pod 8-latkiem załamał się lód. Strażacy odnaleźli nieprzytomnego chłopca

2023-02-09 19:32

8-letni chłopiec trafił nieprzytomny do szpitala po tym, jak załamał się pod nim lód na rzece Iławce. Po trwającej około 40 minut akcji ratunkowej strażakom udało się odnaleźć nieprzytomnego chłopca. Dziecko zostało zabrane do szpitala.

Do zdarzenia doszło w czwartek, 9 lutego, w godzinach popołudniowych. Jak informuje Polska Agencja Prasowa, według wstępnych ustaleń policji, dwóch ośmioletnich chłopców bawiło się w czwartek po południu nad rzeką przy ul. Szeptyckiego w Iławie.

- Weszli na trzcinowisko pokryte lodem. W pewnym momencie lód zarwał się pod nimi. Jednemu udało się wydostać, drugi nie dał rady - informuje st. asp. Joanna Kwiatkowska z iławskiej policji. - Chłopcy to koledzy z klasy, mieszkający w okolicy. W pobliżu miejsca zdarzenia jest plac zabaw.

Na miejsce wysłano natychmiast służby ratunkowe, w tym strażaków ze specjalistycznej grupy ratownictwa wodnego. Jednocześnie prowadzono poszukiwania pod wodą i z łodzi na powierzchni rzeki.

- Strażacy z łodzi natrafili na dryfujące dziecko - relacjonuje rzecznik warmińsko-mazurskiej straży pożarnej st. kpt. Grzegorz Różański. Podjęli je z wody i natychmiast przystąpili od akcji reanimacyjnej. Na brzegu przekazano je ratownikom medycznym, którzy kontynuowali reanimację. Prowadząc cały czas walkę o życie tego dziecka przetransportowali je od szpitala.

Dokładne okoliczności, w jakich doszło do wypadku i to, czy dzieci były pod opieką dorosłych, ustala policja.

Sonda
Czy umiesz udzielać pierwszej pomocy?
Tragedia na oblodzonym chodniku. Nie żyje 38-latek. Dzień po chodnik został posypany grubą warstwą piachu
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany