Poprosił o papierosa. Po chwili gorzko tego żałował! 26-latek wpadł w furię

i

Autor: Shutterstock W Lubawie 26-latek złamał mężczyźnie szczękę. Wszystko zaczęło się od prośby o papierosa.

Furiacki atak

Poprosił o papierosa. Po chwili gorzko tego żałował! 26-latek wpadł w furię

2023-02-24 12:51

W Lubawie (woj. warmińsko-mazurskie) pewien mężczyzna zapytał przypadkowo spotkanego 26-latka o papierosa. Ten nie dość, że nie poczęstował papierosem to na dodatek wpadł w furię i zaczął okładać poszkodowanego do tego stopnia, że złamał mu szczękę. Szczegóły w dalszej części artykułu.

Furiacki atak w Lubawie. 26-latek okładał mężczyznę, który spytał go o papierosa

Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Lubawie w środę (22 lutego) podczas patrolu miasta zauważyli młodego mieszkańca Lubawy, który okładał innego mężczyznę. Agresor kopał poszkodowanego po głowie oraz klatce piersiowej. Kiedy sprawca zauważył radiowóz, zaczął uciekać. Funkcjonariusze po kilkudziesięciu metrach zatrzymali znanego im z wcześniejszych interwencji 26-latka. Na miejsce przyjechała karetka pogotowia, która zabrała pokrzywdzonego do szpitala.

Agresywny mieszkaniec Lubawy został zatrzymany i osadzony w policyjnej celi. Okazało się, że mężczyzna ma 1,2 promila alkoholu w organizmie. Skąd taki napad furii u młodego mężczyzny? - Kiedy 26-latek szedł ze znajomymi jedną z lubawskich ulic, podszedł do nich pokrzywdzony i poprosił o papierosa. Mieszkaniec Lubawy z niewiadomej przyczyny zaczął uderzać pięściami po twarzy mężczyznę, a kiedy ten się przewrócił, kopał go po głowie i całym ciele - mówi st. asp. Joanna Kwiatkowska z Komendy Powiatowej Policji w Iławie. 26-latek przerwał furiacki atak dopiero na widok radiowozu.

Funkcjonariusze przyjęli zawiadomienie o przestępstwie oraz przesłuchali świadków. Okazało się, że pokrzywdzony ma połamaną szczękę. Policjanci przedstawili 26-latkowi zarzut uszkodzenia ciała o charakterze chuligańskim, do którego agresor się przyznał. Sprawca oświadczył, że był pijany i nie wie czemu tak się zachował. Kodeks karny za ten czyn przewiduje karę do siedmiu i pół roku pozbawienia wolności.

CZYTAJ TEŻ: Pijany pasażer trzeźwiał na komendzie. Taksówkarz w tym czasie robił zakupy jego kartą

Sonda
Czy kary za pobicie powinny być wyższe?
Mateusz Lachowski: Nawet Putin wie, że to już nie pora na klęski
Nasi Partnerzy polecają