Wielka AWARIA w Olsztynie! Za oknem mróz, a mieszkańcy bez ogrzewania i ciepłej wody!

2019-12-11 8:10

Przy ul. Wyszyńskiego doszło do awarii miejskiej sieci ciepłowniczej. Kilka tysięcy mieszkańców Olsztyna było bez ogrzewania i ciepłej wody przez cały wtorek (10 grudnia). W nocy udało się uporać z problemami. Przerwa w dostawie ogrzewania i ciepłej wody dotyczyła ponad 20 bloków przy al. Piłsudskiego, ul. Augustowskiej i ul. Wyszyńskiego.

Przywrócenie dostaw ciepła przewidywalnie powinno nastąpić w środę rano. Z usterką robotnicy walczyli do godz. 3. A co było przyczyną awarii? - Doszło do rozszczelnienia sieci na tzw. zasilaniu magistralnym na rurze o przekroju 500 mm znajdującej się w kanale betonowym - powiedziała "Gazecie Wyborczej Olsztyn" Magdalena Górecka, rzeczniczka MPEC.

Podczas awarii rur spod ziemi zaczęła się wydobywać zielona ciecz, co przeraziło przechodniów. MPEC uspokaja, że to nietypowy kolor cieczy to jedynie efekt barwienia wody sieciowej, co jest standardowym działaniem firm ciepłowniczych. - Ma na celu wykrycie nieszczelności infrastruktury ciepłowniczej, szczególnie rurociągów, armatury oraz wymienników ciepła - skomentowała dla "GW" Magdalena Górecka dodaje. Środek jest bezpieczny i nie jest zagrożeniem dla środowiska naturalnego.

Bez ogrzewania i ciepłej wody przez cały wtorek (10 grudnia) pozostawało ok. 2 tys. mieszkańców Olsztyna. Awaria uprzykrzała życie osobom zamieszkałem pod poniższymi adresami:

- al. Piłsudskiego: 60A, 60B, 60C;
- ul. Augustowska: 3, 5A, 5B, 5C;
- ul. Wyszyńskiego: 5A, 5C, 5D, 5E, 5F, 5G, 5H, 5I, 5J, 5K, 5M, 5N, 5O, 15.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany