Sto osób brało udział w akcji

Potężny karambol na S5. "Poszkodowanych 27 osób". Akcja strażaków [Zdjęcia]

Kilka rozbitych pojazdów, w tym autobus, wozy strażackie i kilkadziesiąt osób w akcji. Tak wyglądał fragment krajowej S5 k. Ostródy (woj. warmińsko-mazurskie) w czwartek (9 grudnia). Z boku wszystko wyglądało naprawdę groźnie. Uspokajamy - to tylko ćwiczenia. Służby ćwiczyły na wypadek karambolu. I choć wszystko było pozorowane, mundurowi pracowali tak, jak przy prawdziwym wypadku. Miejscem ćwiczeń był nieoddany jeszcze do ruchu odcinek drogi ekspresowej S5.

Karambol na S5 pod Ostródą. Na szczęście to tylko ćwiczenia

Na nieoddanym do użytku odcinku krajowej drogi S5 niedaleko Ostródy, służby ratunkowe pracowały przy pozorowanym karambolu. Strażacy dostali zgłoszenie, że w zdarzeniu brało udział kilka aut osobowych, a także autobus. W ruch poszedł ciężki sprzęt, a strażacy - choć to tylko ćwiczenia - wyjeżdżali z okolicznych jednostek na sygnale. Wszystko po to, aby służby mierzyły się z warunkami prawdziwej akcji. Dbałość o szczegóły była tak duża, że w ćwiczeniach wzięli udział ucharakteryzowani aktorzy.

Jak informuje GDDKiA, służby interweniowały ws. wypadku autokaru i trzech samochodów osobowych, w którym wedle scenariusza aż 27 osób miało odnieść obrażenia. Oprócz strażaków, na miejsce ćwiczeń skierowani zostali też policjanci, karetka pogotowia, GDDKiA oraz WOT. Łącznie w ćwiczeniach uczestniczyło ok. 100 osób. Zdjęcia z akcji na S5 znajdziecie w poniższej galerii.

Sonda
Jak oceniasz pracę strażaków?
Tak doszło do karambolu pod Chojnowem
Nasi Partnerzy polecają