Ogień odciął mu drogę wyjścia

Pożar bloku w Kętrzynie. 39-latek wyskoczył z czwartego piętra

2022-11-30 11:43

Niebezpieczne zdarzenie w Kętrzynie (woj. warmińsko-mazurskie). W jednym z bloków wybuchł pożar. Uciekając przed ogniem, 39-letni mężczyzna wyskoczył z balkonu mieszkania znajdującego się na czwartym piętrze. Trafił do szpitala.

Pożar w Kętrzynie. Desperacki krok 39-latka

Pożar wybuchł w środę (30 listopada) nad ranem w mieszkaniu na ostatnim piętrze budynku wielorodzinnego przy ul. Moniuszki w Kętrzynie. Policję zawiadomiła telefonicznie o tym zdarzeniu kobieta, która przekazała, że w mieszkaniu został jej 39-letni partner, ponieważ ogień odciął mu drogę do wyjścia. - Mężczyzna, uciekając przed ogniem, wyskoczył z balkonu. Z obrażeniami nóg został zabrany do szpitala. Był przytomny - poinformowała PAP asp. Ewelina Piaścik z Komendy Powiatowej Policji w Kętrzynie. 39-latek wyskoczył z balkonu zanim na miejsce przyjechały służby ratunkowe.

W mieszkaniu, w którym wybuchł pożar, były również kobiety w wieku 62 i 35 lat oraz 16-latek. Wszyscy oni opuścili lokal, nie doznając obrażeń. Starszej z kobiet, która miała objawy lekkiego zatrucia dymem, pogotowie udzieliło pomocy na miejscu. Z pozostałych mieszkań bloku ewakuowało się samodzielnie 27 osób. W akcji gaśniczej uczestniczyli strażacy z Kętrzyna oraz OSP Korsze, Drogosze i Barciany. Przyczyny i okoliczności pożaru ustali policyjne dochodzenie, z udziałem biegłego z zakresu pożarnictwa.

Zdjęcia z pożaru bloku w Kętrzynie znajdziecie w poniższej galerii

Sonda
Czy wiesz, jak należy postępować w czasie pożaru?
Pożar mieszkania w Stalowej Woli
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają