Warmińsko-mazurskie. Nad region nadciąga pogodowa katastrofa! Pomarańczowy alert IMGW we wtorek, 22 czerwca

2021-06-22 7:39
Burza
Autor: Pixabay Burze z gradem i upały na Warmii i Mazurach. Prognoza pogody we wtorek, 22 czerwca.

Prognoza pogody we wtorek, 22 czerwca dla Warmii i Mazur. Przed nami dzień z gwałtowną pogodą. Nadal będą nam doskwierać upały. We wtorek temperatura ponownie przekroczy 30°C. Na tym nie koniec. Synoptycy IMGW prognozują burze z gradem w naszym regionie. Wyładowaniom atmosferycznym ma towarzyszyć silny wiatr. IMGW wydało ostrzeżenie II stopnia dla całego woj. warmińsko-mazurskiego przed upałami oraz burzami z gradem. Zobacz szczegóły prognozy!

Jaka będzie pogoda na Warmii i Mazurach we wtorek, 22 czerwca? - Zachmurzenie umiarkowane i, zwłaszcza po południu, duże - prognozuje IMGW. Wystąpią przelotne opady deszczu oraz burze z gradem. IMGW wydało ostrzeżenie II stopnia (pomarańczowy alert) przed burzami z gradem. Miejscami wyładowaniom atmosferycznym będą towarzyszyć ulewne opady deszczu od 30 mm do 40 mm, lokalnie do 50 mm oraz silny wiatr, w porywach 90 km/h. Miejscami możliwy grad.

W naszym regionie życie nadal uprzykrzać będą nam upały. Prognozowana temperatura maksymalna w dzień od 29°C do 32°C. Temperatura minimalna w nocy od 17°C do 20°C, jedynie miejscami spadki temperatury do 14-15°C.

Polska znajduje się pod wpływem niżów znad Skandynawii i Niemcami. Z zachodu ku centrum kraju powoli przemieszcza się strefa chłodnego frontu atmosferycznego. Za frontem napływa nieco chłodniejsze powietrze polarne morskie, a przed frontem zalega upalne powietrze pochodzenia zwrotnikowego. Ciśnienie nieznacznie się będzie wahać.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Półkolonie w Mrągowie. Starostwo liczy sobie 500 zł za toaletę. "Ręce opadają"

Ludzie w wielkim pożarze na Podhalu stracili wszystko
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE