Mgła - zdj. ilustracyjne

i

Autor: Pixabay Prognoza pogody dla Warmii i Mazur na piątek (9 października).

Prognoza pogody dla Warmii i Mazur. Deszcz i "silne zamglenia" [PIĄTEK, 9 października]

2020-10-09 8:59

Jaka będzie pogoda na Warmii i Mazurach w piątek, 9 października? Synoptycy IMGW kolejny raz spodziewają się, że życie uprzykrzy nam mgła, która ograniczy widzialność. Niestety, piątek będzie też następnym, deszczowym dniem w naszym regionie. Sprawdź szczegóły!

Warmia i Mazury. Jaka pogoda 9 października? [PROGNOZA]

Synoptycy IMGW prognozują, że piątek (9 października) na Warmii i Mazurach będzie pochmurny, deszczowy i mglisty. - Zachmurzenie duże, większe przejaśnienia zwłaszcza przed południem. Rano miejscami silne zamglenia - prognozuje IMGW. Lokalnie możliwa mgła, która ograniczy widzialność do 200 m. Po południu na zachodzie i północy regionu możliwe opady deszczu. Temperatura maksymalna od 14°C do 17°C. Wiatr słaby będzie, okresami umiarkowany, południowo-zachodni i zachodni.

Polska na skraju niżu nad Morzem Norweskim

Jak prognozuje IMGW, Polska pozostaje na skraju niżu z ośrodkiem głównym nad Morzem Norweskim, w strefie równoleżnikowo ułożonego frontu atmosferycznego, który przebiega od Suwalszczyzny przez centrum po Dolny Śląsk. Jedynie południowy wschód kraju pozostaje w zasięgu klina wyżu znad Atlantyku. Z zachodu napływa powietrze polarne morskie. Ciśnienie nieznacznie będzie się wahać.

Ciekawostki o Mazurach. Znasz je wszystkie? [QUIZ]

Pytanie 1 z 10
Ile jest jezior na Mazurach?
Grób Kamila zagryzionego przez pitbulla zasypany kwiatami