Pies Chila

i

Autor: wm.policja.gov.pl Pies Chila pomógł w ujęciu 50-letniego mieszkańca Pisza.

Wywęszył nielegalny towar

Przed Chilą nic się nie ukryje. Boleśnie przekonał się o tym 50-latek z Pisza

2022-10-07 9:50

Pies „Chila”, pomagający zwykle celnikom z Olsztyna, tym razem wydatnie pomógł policjantom z Pisza. Pies wywęszył papierosy bez polskich znaków akcyzy. Było tam schowanych 281 paczek papierosów różnych marek. 50-letni mieszkaniec Pisza poniesie konsekwencje za to, że uszczuplił Skarb Państwa o kwotę blisko 7 000 złotych.

Pies wywąchał nielegalne papierosy

Piscy kryminalni ustalili, że 50-letni mieszkaniec Pisza może posiadać papierosy bez polskich znaków akcyzy. Postanowili to sprawdzić. Do współpracy zaprosili funkcjonariusza z Warmińsko-Mazurskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Olsztynie, który przyjechał ze swoim psem służbowym „Chila”, specjalizującym się w wyszukiwaniu wyrobów tytoniowych.

Funkcjonariusze w środę rano (6 października) pojechali do miejsca zamieszkania 50-latka. - Na siedzeniu w jego samochodzie znaleźli 4 worki strunowe z zawartością tytoniu o łącznej wadze 2 kg - informuje Anna Szypczyńska z Komendy Powiatowej Policji w Piszu. Wykonując dalsze czynności w tej sprawie, w jego mieszkaniu w pokoju za biurkiem i komodą pies „Chila” wywęszył papierosy bez polskich znaków akcyzy. Było tam schowanych 281 paczek papierosów różnych marek. Policjanci zabezpieczyli znalezione wyroby tytoniowe. Ich właściciel próbował się tłumaczyć, że blisko 300 paczek papierosów i 2 kg tytoniu ma na własny użytek, bo dużo pali.

Policjanci zabezpieczyli znalezione wyroby tytoniowe. Ustalili, że mieszkaniec Pisza uszczuplił Skarb Państwa o kwotę blisko 7 000 złotych, których nie odprowadził w postaci cła i podatków, za co poniesie konsekwencje.

Sonda
Palisz papierosy?
Anna Dereszowska prawie rozpłakała się, wspominając Anię Przybylską
Nasi Partnerzy polecają