Straż Graniczna zatrzymała 57-latka poszukiwanego przez Interpol

i

Autor: Warmińsko-Mazurski Oddział Straży Granicznej

Szukali go pięć lat!

Warmińsko-mazurskie. Zatrzymanie mężczyzny poszukiwanego przez Interpol

2022-10-05 19:13

Miał dwa obywatelstwa. Żadne z nich nie pomogło mu ukryć się przed wymiarem sprawiedliwości. Polscy śledczy szukali go za przemyt. W Mołdawii doprowadził do śmiertelnego wypadku. W końcu trafił w ręce Straży Granicznej. Poszukiwany przez Interpol 57-latek w końcu odpowie za swoje czyny.

Warmińsko-Mazurska Straż Graniczna zatrzymała 57-letniego obywatela Mołdawii i Rumunii. - Od pięciu lat Interpol ścigał tego człowieka za spowodowanie wypadku w Mołdawii ze skutkiem śmiertelnym i ucieczkę z miejsca zdarzenia. Decyzją mołdawskiego sądu najbliższe 5 lat 57-latek spędzi w areszcie - powiedziała rzecznik prasowa Komendanta Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej Mirosława Aleksandrowicz. Polscy śledczy również szukali zatrzymanego. Był odpowiedzialny za przemyt papierosów. - Założył on fikcyjne firmy i prowadził nielegalną działalność wspólnie z 8 mieszkańcami powiatu ostródzkiego, którzy zostali zatrzymani już 6 kwietnia br. Pod przykrywką nielegalnych firm wozili ciężarówkami pod torfem wyroby tytoniowe z białoruską akcyzą - dodała Aleksandrowicz.

57-latek został też przesłuchany przez polskiego prokuratora i usłyszał zarzuty sprowadzania z terytorium Białorusi do Polski oraz przewożenia wewnątrz kraju wyrobów tytoniowych bez wymaganych znaków skarbowych akcyzy. Grozi mu za to kara grzywny.

Tu w pożarze zginęła malutka Aniusia i jej babcia. Zatrzymano 75-latka
Sonda
Czy straż graniczna powinna zarabiać więcej?

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki