Straż Graniczna zatrzymała 57-latka poszukiwanego przez Interpol

i

Autor: Warmińsko-Mazurski Oddział Straży Granicznej

Szukali go pięć lat!

Warmińsko-mazurskie. Zatrzymanie mężczyzny poszukiwanego przez Interpol

2022-10-05 19:13

Miał dwa obywatelstwa. Żadne z nich nie pomogło mu ukryć się przed wymiarem sprawiedliwości. Polscy śledczy szukali go za przemyt. W Mołdawii doprowadził do śmiertelnego wypadku. W końcu trafił w ręce Straży Granicznej. Poszukiwany przez Interpol 57-latek w końcu odpowie za swoje czyny.

Warmińsko-Mazurska Straż Graniczna zatrzymała 57-letniego obywatela Mołdawii i Rumunii. - Od pięciu lat Interpol ścigał tego człowieka za spowodowanie wypadku w Mołdawii ze skutkiem śmiertelnym i ucieczkę z miejsca zdarzenia. Decyzją mołdawskiego sądu najbliższe 5 lat 57-latek spędzi w areszcie - powiedziała rzecznik prasowa Komendanta Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej Mirosława Aleksandrowicz. Polscy śledczy również szukali zatrzymanego. Był odpowiedzialny za przemyt papierosów. - Założył on fikcyjne firmy i prowadził nielegalną działalność wspólnie z 8 mieszkańcami powiatu ostródzkiego, którzy zostali zatrzymani już 6 kwietnia br. Pod przykrywką nielegalnych firm wozili ciężarówkami pod torfem wyroby tytoniowe z białoruską akcyzą - dodała Aleksandrowicz.

57-latek został też przesłuchany przez polskiego prokuratora i usłyszał zarzuty sprowadzania z terytorium Białorusi do Polski oraz przewożenia wewnątrz kraju wyrobów tytoniowych bez wymaganych znaków skarbowych akcyzy. Grozi mu za to kara grzywny.

Tu w pożarze zginęła malutka Aniusia i jej babcia. Zatrzymano 75-latka
Sonda
Czy straż graniczna powinna zarabiać więcej?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają