Relikwie bł. Stefana Wyszyńskiego. W archidiecezji warmińskiej w aż dwóch miejscach

2021-09-26 8:26
Kardynał Wyszyński
Autor: beatyfikacja.info

Parafia bł. Franciszki Siedliskiej w Olsztynie i sanktuarium Matki Bożej Królowej Pokoju w Stoczku Warmińskim to miejsca, w których umieszczone zostaną relikwie bł. Stefana Wyszyńskiego. Kiedy obędzie się ich wprowadzenie? Szczegóły podajemy poniżej.

Relikwie bł. Stefana Wyszyńskiego. W archidiecezji warmińskiej w aż dwóch miejscach

Rzecznik archidiecezji warmińskiej ks. Marcin Sawicki poinformował PAP, że wprowadzenie relikwii bł. kard. Stefana Wyszyńskiego do kościoła w parafii bł. Franciszki Siedliskiej w Olsztynie odbędzie się we wtorek. Liturgii przewodniczyć będzie metropolita warmiński abp Józef Górzyński. Wydarzenie poprzedzone będzie triduum modlitewnym od 26 do 28 września pod przewodnictwem ks. kan. Sławomira Ropiaka.

Zobacz: Warmińsko-mazurskie. Strażak ranny w czasie akcji! Śmigłowiec zabrał go do szpitala!

Dotychczasowa parafia bł. Franciszki Siedliskiej w Olsztynie zmieni nazwę na parafię bł. kardynała Stefana Wyszyńskiego, a budujący się w niej kościół będzie pod wezwaniem bł. Stefana Wyszyńskiego. Relikwiarz z kroplą krwi umieszczony zostanie tymczasowo w bocznej części kościoła, gdzie w przyszłości powstanie kaplica poświęcona błogosławionemu Stefanowi Wyszyńskiemu. Relikwie z krwi zostały przekazane archidiecezji warmińskiej przez kurię archidiecezji warszawskiej. Mają certyfikat potwierdzający autentyczność.

Krew została ofiarowana przez lekarza, który się opiekował kardynałem w ostatnim stadium jego choroby. Relikwie I stopnia to pozostałości ciała błogosławionego, np. krew, kości czy włosy – wyjaśnił ks. Sawicki. Relikwie kardynała trafią też do sanktuarium Matki Bożej Królowej Pokoju w Stoczku Warmińskim, gdzie prymas Wyszyński był internowany w latach 1953-1954. Tam wprowadzenie relikwii nastąpi 12 października.

Bł. Stefan Wyszyński żył w latach 1901-1981. W latach 1948-1981 był prymasem Polski, metropolitą gnieźnieńskim i warszawskim.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE