Rozbój dla piątaka. Cwaniakowi z Olsztyna chciało się pić

i

Autor: Shutterstock

Wpadł na przystanku

Rozbój dla piątaka. Cwaniakowi z Olsztyna chciało się pić

2023-11-29 9:52

Co zrobić, kiedy chce się pić? Można sięgnąć do lodówki, pójść do sklepu, odkręcić kran... 22-letni mieszkaniec Olsztyna (woj. warmińsko-mazurskie) wybrał inny sposób i... napadł przypadkowo napotkaną osobę. Za rozbój grozi mu nawet 15 lat więzienia. I to wszystko za zabranie pięciu złotych.

Chciało mu się pić, więc dokonał rozboju. Zabrał... pięć złotych

W środę (22 listopada) w nocy olsztyńscy policjanci otrzymali zgłoszenie, z którego wynikało, że na jednej z ulic w mieście doszło do rozboju. Mundurowi ustalili po rozmowie z pokrzywdzonym, że kiedy szedł ulicą, nagle zaatakował go nieznany mężczyzna. Napastnik zażądał od niego wydania pieniędzy. 24-latek w obawie o swoje życie i zdrowie oddał wszystkie pieniądze, jakie miał w kieszeni napastnikowi. Problem w tym, że sprawca wzbogacił się dzięki temu o... 5 złotych. Sprawca uciekł z miejsca zdarzenia, a poszkodowany trafił do szpitala.

Zaledwie kilkadziesiąt minut później sprawcę zauważyli i zatrzymali na przystanku autobusowym. 22-letni mieszkaniec Olsztyna w rozmowie z mundurowymi przyznał, że zaatakował przypadkowo napotkaną osobę, ponieważ był spragniony i chciał kupić sobie napój. Był trzeźwy w chwili zdarzenia. Mężczyzna trafi do policyjnego aresztu.

- Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego mężczyzna usłyszał zarzuty rozboju i uszkodzenia ciała, do którego się przyznał. Zgodnie z kodeksem karnym grozi mu kara do 15 lat pozbawienia wolności - powiedział mł. asp. Andrzej Jurkun z Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie. Najbliższy miesiąc 22-latek spędzi w areszcie.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: O dwóch takich, co ukradli krowę. Zbaranieli na widok policji

M. SAWICKI: NIE MA JUŻ TEMATU WSPARCIA RZĄDU PIS
Nasi Partnerzy polecają