Kobieta wyrzuciła psa z samochodu

i

Autor: wm.policja.gov.pl W Szczytnie (woj. warmińsko-mazurskie) 47-letnia kobieta wyrzuciła psa z samochodu. Co więcej, kierowała pojazdem w stanie nietrzeźwości.

Są dziećmi, a dojrzałością ZAWSTYDZILI dorosłych! Trzech 13-latków ze Szczytna URATOWAŁO PIESKA przed ludzką bezmyślnością! [ZDJĘCIA]

2021-04-17 7:00

– Takich ludzi nam trzeba! – mówił szef szczycieńskich policjantów insp. Radosław Drach na spotkaniu z Kubą, Konradem i Marcelem. Chłopcy mają po 13 lat i w policji nie służą, jednak swoim odpowiedzialnym uznaniem zyskali uznanie i pochwały od prawdziwych policjantów. Chłopcy kilka dni temu w Szczytnie pomogli ująć mundurowym pijaną kobietę, która nie dość, że prowadziła samochód pod wpływem alkoholu, to w dodatku chciała porzucić psa.

Szef szczycieńskich policjantów insp. Radosław Drach spotkał się z Kubą, Konradem i Marcelem - trzema chłopcami ze Szczytna, którzy wykazali się godną pochwały i naśladowania postawą obywatelską.

Dzień wcześniej 13-latkowie powiadomili oficera dyżurnego szczycieńskiej komendy o tym, że pod jeden ze sklepów na ul. Warszawskiej podjechała autem kobieta, która wyrzuciła z pojazdu psa. Z ich relacji wynikało również, że kierującą może być pijana. Policjanci we wskazanym sklepie zastali kierującą mercedesa. Okazało się, że to 47-letnia mieszkanka Olsztyna. Kobieta została poddana badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Wynik jednoznacznie wskazał, że miała ona blisko promil alkoholu w organizmie. Policjanci zatrzymali jej prawo jazdy i osadzili ją w policyjnej celi.

CZYTAJ WIĘCEJ: Szczytno: Kobieta WYRZUCIŁA PSA z samochodu! Zaskakująca reakcja grupy 13-latków

Chłopcy zareagowali bardzo odpowiedzialnie, w przeciwieństwie do innych osób, również tych dorosłych, które często zamiast zareagować w taki sposób, wyciągają telefony i jedynie nagrywają to, co widzą – mówi insp. Drach. – Ich postawa pokazuje, że nie wiek, a wykształcone poczucie współodpowiedzialności i wrażliwość na krzywdę innych – tak ludzi, jak zwierząt, potrafi zdziałać cuda i uchronić potencjalne ofiary przed niebezpieczeństwem. Dlatego ogromne gratulacje należą się również rodzicom chłopców.

Insp. Radosław Drach wręczył Kubie, Konradowi i Marcelowi drobne upominki, podziękował im za ich postawę, a rodzicom pogratulował tak odpowiedzialnych pociech.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Olsztyn. "Casanova w spódnicy" w rękach policji. Łamała męskie serca i czyściła ich konta

Tureckie seriale, których nie było w Polsce