Olsztyn. "Casanova w spódnicy" w rękach policji. Łamała męskie serca i czyściła ich konta

Klawiatura
Autor: Pixabay Olsztyńscy policjanci wpadli na trop 53-letniej kobiety, która wyłudzała pożyczki od poznanych przez Internet mężczyzn.

Olsztyńscy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej wpadli na trop 53-letniej kobiety, która wyłudzała pożyczki od poznanych przez internet mężczyzn. Kobieta bezwzględnie wykorzystywała ufność samotnych, poszukujących przyjaźni mężczyzn. 53-latka tak bardzo manipulowała swoimi ofiarami, że niektórzy mężczyźni zaciągali dla niej pożyczki gotówkowe. Akt oskarżenia w sprawie oszustki trafił do sądu.

- Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie podczas wyjaśniania okoliczności związanych z niewywiązywaniem się ze spłaty pożyczki zaciągniętej w jednej z olsztyńskich firm, wpadli na trop osoby, której jak się okazało, te pieniądze były przekazywane - mówi podkom. Rafał Prokopczyk z biura prasowego KMP w Olsztynie.

Mieszkaniec miasta zauroczony nową znajomością zapoczątkowaną w internecie, nie widząc nigdy "na żywo" swojej nowej sympatii, uwierzył w jej problemy finansowe i przekazał jej prawie 50 tys. zł. Niestety, nigdy nie doczekał się zwrotu pieniędzy.

W trakcie prowadzonego przez policjantów dochodzenia, na jaw wyszły nowe fakty. Okazało się, że 53-letnia kobieta oszukała nie tylko mieszkańca Olsztyna. Mundurowi dotarli do 8 pokrzywdzonych pochodzących z całej Polski. W większości byli to samotni mężczyźni, szukający szczęścia w internecie.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Rozogi: "Policjant roku" obrabował bank. Kumplom po fachu wymykał się przez miesiąc [ZDJĘCIA]

Maja Hyży jako Rihanna w Twoja Twarz Brzmi Znajomo

Metoda działania oszustki za każdym razem była taka sama. Kobieta wzbudzała zaufanie u swojej ofiary i pod pretekstem spotkania, a nawet wspólnego życia, prosiła o przekazanie pieniędzy. 53-latka tłumaczyła się trudną sytuacją życiową. Działając w ten sposób, udało się jej wyłudzić pieniądze w kwocie blisko 80 tys. zł.

Policyjne czynności skończyły się skierowaniem do sądu aktu oskarżenia przeciwko 53-latce, podejrzanej o oszustwa. Zgodnie z kodeksem karnym może jej teraz grozić kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności. Policjanci przypominają, aby zachować szczególną ostrożność podczas zawierania nowych znajomości zwłaszcza przez internet, kiedy do końca nie wiadomo kto jest po drugiej stronie i jakie ma zamiary.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Węgorzewo: Sensacyjne odkrycie podczas wiosennych porządków. NIE UWIERZYSZ, co znalazł pod pniem drzewa!

Komentarze
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE