Sąd w Olsztynie aresztował 7 osób podejrzanych o uczestnictwo w grupie przestępczej. Szef kierował gangiem z więzienia

2021-06-18 8:33
sąd
Autor: BŹ

Sąd Rejonowy w Olsztynie aresztował 7 osób podejrzanych o kierowanie bądź udział w zorganizowanej grupie przestępczej oraz handel narkotykami. Według prokuratury, gangiem kierował przebywający w zakładzie karnym 51-letni Piotr M.

Jak poinformował rzecznik Prokuratury Okręgowej Krzysztof Stodolny, z materiału dowodowego, zebranego przez prokuraturę oraz Centralne Biuro Śledcze Policji, wynika, że od roku na terenie województw warmińsko-mazurskiego oraz mazowieckiego działała zorganizowana grupa przestępcza, której celem było wprowadzanie do obrotu znacznych ilości środków odurzających i psychotropowych.

Gangiem miał kierować odbywający karę pozbawienia wolności 51-letni Piotr M. Prokurator przedstawił mężczyźnie zarzut kierowania w okresie od maja 2020 r. do czerwca 202l r. zorganizowaną grupą przestępczą oraz wprowadzenie do obrotu prawie 14 kg amfetaminy, prawie 2 kg mefedronu, 8,5 kg marihuany i kilkadziesiąt gramów kokainy.

Zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej oraz udziału w obrocie przedstawiono kolejnym 10 osobom. W trakcie przesłuchania przed prokuratorem, podejrzani jedynie częściowo przyznali się do dokonania zarzucanych im przestępstw.

Wobec 7 osób prokurator rejonowy złożył do Sądu Rejonowego w Olsztynie wnioski o tymczasowe aresztowanie, które zostały uwzględnione. Wobec 3 osób zastosowano środki wolnościowe, zaś jeden podejrzany odbywa od maja tego roku karę pozbawienia wolności. Do śledztwa dołączono kilka innych postępowań, w których zarzuty przedstawiono 8 osobom, przy czym w stosunku do dwóch od marca 202l r. stosowane jest tymczasowe aresztowanie.

Podczas dokonanych przeszukań, funkcjonariusze CBŚP zatrzymali pieniądze w kwocie ponad 100 tysięcy złotych oraz trzy samochody marki Audi. Podejrzanym za zarzucane im przestępstwa grozi do 12 lat pozbawienia wolności.

Strzelanina w Zabrzu
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE