Pies

i

Autor: Pixabay Zdj. ilustracyjne.

Prace społeczne

Samorząd Olsztyna wykorzysta nieletnich do prac społecznych. Pomogą m.in. w schronisku dla zwierząt

2023-03-30 9:50

Samorząd Olsztyna wskazał sądowi miejsca, w których nieletni będą mogli wykonywać prace społecznie użyteczne. To m.in. schronisko dla bezdomnych zwierząt, PCK i placówki edukacyjne, które mają duże podwórza.

Prace społeczne. Nieletni w Olsztynie odrobią godziny w schroniskach dla zwierząt i PCK

Podczas środowej (29 marca) sesji rady miasta Olsztyna dyrektor wydziału bezpieczeństwa Robert Zalewski poinformował radnych, że wskazano sądowi dziewięć placówek, do których sąd będzie mógł kierować nieletnich, którym zasądzone zostaną prace społecznie użyteczne. - Jest to schronisko dla zwierząt, PCK i kilka placówek edukacyjnych - wymienił Zalewski i dodał, że w każdym z tych miejsc skazani nieletni będą wykonywali prace porządkowe np. grabili liście, czy sprzątali klatki dla zwierząt. Sąd zgłosił samorządowi zapotrzebowanie na ok. 15 osób, które będą wykonywać ok. 20 godzin prac społecznych przez pół roku. Na przekazanej sądowi przez miasto liście jest tych miejsc dla 20 osób.

Na ostatniej sesji radnych zdecydowano też o liczbie kąpielisk miejskich w Olsztynie. Ile ich będzie i kiedy wystartuje sezon? Szczegóły w artykule Sezon letni coraz bliżej. Ile będzie kąpielisk w Olsztynie? Radni zdecydowali

Sonda
Czy bierzesz zwierzęta ze schroniska?
Kulisy premiery filmu o Robercie Lewandowskim
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany