Przejście graniczne w Grzechotkach

i

Autor: WMOSG Na przejściu granicznym w Grzechotkach (woj. warmińsko-mazurskie) doszło niedawno do dwóch niecodziennych incydentów.

Jeden z nich ukrywał się w krzakach

Staranowali szlaban i odjechali z przejścia w Grzechotkach. Nagrali ich strażnicy [Wideo]

2022-09-08 10:25

Do dwóch nietypowych incydentów doszło w ostatnich dniach na przejściu granicznym w Grzechotkach (woj. warmińsko-mazurskie). 5 września pewien olsztynianin nie zastosował się do poleceń funkcjonariusza Straży Granicznej i odjechał z przejścia, demolując szlaban. Z kolei 27 sierpnia obywatel Niemiec narodowości rosyjskiej również nie zastosował się do wydanych poleceń i uciekł w krzaki, niszcząc szlaban. Strażnicy nagrali obydwa zdarzenia.

Przejechał szlaban. Wpadł po policyjnym pościgu

Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Grzechotkach otrzymali od służby celno-skarbowej o zawrócenie samochodu osobowego nissan, na rosyjskich numerach rejestracyjnych. Kiedy funkcjonariusz Straży Granicznej, przy posterunku, na wyjeździe z Polski poinformował kierującego autem 50-latka, aby zawrócił i udał się do budynku służby celno-skarbowej. Mężczyzna zignorował polecenie i natychmiast ruszył w stronę terytorium RP.

Mówi mjr SG Mirosława Aleksandrowicz, rzecznik prasowy warmińsko-mazurskich funkcjonariuszy straży granicznej:

Niezwłocznie poinformowano patrole Straży Granicznej, które pełniły służbę w terenie oraz policjantów. Funkcjonariusze z KPP w Braniewie zatrzymali kierowcę nissana w gminie Orneta, około 40 km od przejścia.

Mieszkaniec Olsztyna otrzymał dwa mandaty: jeden w kwocie 500 zł za niezastosowanie się do sygnalizacji świetlnej, który przyjął. - Drugi mandat karny w wysokości 1 000 zł dostał za wykroczenie polegające na tym, że kierujący nie zastosował się do polecenia wydanego przez funkcjonariusza SG - wyjaśnia mjr Aleksandrowicz. Mężczyzna nie zgodził się na przyjęcie drugiego mandatu, więc sprawę Straż Graniczna skieruje do sądu.

Zdemolował szlaban i uciekł w krzaki

Z kolei 27 sierpnia obywatel Niemiec, narodowości rosyjskiej, zamiast do budynku kontroli szczegółowej celników, ruszył z dużą prędkością, przejechał po kolczatce, staranował szlaban i oddalił się w kierunku Polski.

Patrol Straży Granicznej, kilometr od drogowego przejścia granicznego w Grzechotkach ujawnił samochód osobowy marki BMW na niemieckich tablicach rejestracyjnych. Kierujący pojazdem schował się w pobliskich krzakach. Został zatrzymany. 41-latek był trzeźwy, w aucie funkcjonariusze Straży Granicznej nie ujawnili nielegalnych towarów, a sam kierowca tłumaczył, że nie wie, co było powodem takiego zachowania. Został ukarany mandatem w kwocie 500 zł za niezastosowanie się do sygnalizacji świetlnej.

Wideo z wyżej opisywanych zdarzeń znajdziecie poniżej.

Staranował szlaban na granicy i uciekł w krzaki
Sonda
Jak oceniasz pracę Straży Granicznej?
Nasi Partnerzy polecają