GKS 1962 Jastrzębie - Stomil Olsztyn

Autor: Paweł Piekutowski/stomilolsztyn.com Stomil Olsztyn pokonał na wyjeździe 2:1 GKS 1962 Jastrzębie

Stomil Olsztyn wreszcie zwycięski. I to na wyjeździe!

2019-12-01 10:37

Dwa miesiące czekali piłkarze Stomilu Olsztyn na zwycięstwo w I lidze. Biało-niebiescy pokonali na wyjeździe 2:1 GKS 1962 Jastrzębie w meczu XX kolejki. Było to też ostatnie ligowe spotkanie w tym roku. Sukces olsztynian może cieszyć tym bardziej, że GKS w tym sezonie nie przegrał żadnego ligowego meczu.

GKS - Stomil 1:2

Trener Stomilu Olsztyn kilku zmian w składzie. Wiktor Biedrzycki, Wojciech Hajda, Bartłomiej Niedziela i Irlandczyk Eric Molloy zmienili Czecha Lukasa Kubania, Rafała Remisza, Waldemara Gancarczyka i Grzegorza Lecha.

Na początku meczy wydawało się, że zmiany niczego nie poprawiły w grze biało-niebieskich. W 3 minucie z rzutu wolnego dośrodkował Farid Ali, a gola głową zdobył Jakub Wróbel. Stomil nie załamał się i ruszył do odrabiania strat. Po pół godzinie gry wyrównał Wojciech Hajda. Do przerwy był remis 1:1.

Rzut karny rozstrzygnął mecz

Wydawało się, że mecz zakończy się remisem, a fatalna seria ośmiu spotkań bez zwycięstwa będzie trwać. W 84. minucie Grzegorz Lech zastąpił Artura Siemaszkę, a chwilę później rozstrzygnął mecz, skutecznie wykonując rzut karny. - Długo czekaliśmy na zwycięstwo. I przyszło ono w bardzo ważnym momencie i z bardzo dobrym zespołem - powiedział Piotr Zajączkowski, trener Stomilu Olsztyn.

I dodał: - Źle weszliśmy w mecz, bo w trzeciej minucie, po stałym fragmencie gry, straciliśmy bramkę. Doprowadzaliśmy do remisu i uważam, że w drugiej części spotkania mieliśmy zdecydowaną przewagę.

Następny mecz Stomil Olsztyn zagra w ramach 1/8 finału Pucharu Polski. 5 grudnia rywalem będzie Miedź Legnica.