Sylwester 2019/2020 w Olsztynie: Nie masz co robić? A może wieczór z... Margot Robbie?

2019-12-28 10:05 SCH
Margot Robbie zagra prawdziwą lalkę barbie
Autor: AP Margot Robbie zagra prawdziwą lalkę barbie

W tym roku miejskiego sylwestra w Olsztynie nie będzie. W miejscowym ratuszu szukają oszczędności na przyszły rok, czego "ofiarą" padła m.in. sylwestrowa zabawa. Nie oznacza to jednak, że 31 grudnia nie będzie co robić.

O szczegółach odwołania miejskiego sylwestra w Olsztynie pisaliśmy TUTAJ. Nie oznacza to jednak, że w mieście brak sylwestrowych atrakcji. Poniżej wybraliśmy najciekawsze propozycje.

Bal i pokazy barmańskie

Do dyspozycji gości będzie przez całą noc szwedzki stół (dania gorące i zimne, ciasta, napoje). Do tego pokaz umiejętności barmańskich. Goście będą się bawić przy muzyce zespołu Drugi Tydzień. To wszystko w restauracji Wileńskiej (ul. Knosały 5) od godz. 20. Koszt: 299 zł od osoby.

Sylwestrowy maraton filmowy

Widzowie będą mieć do wyboru dwa zestawy filmów. Pierwsza propozycja przepełniona jest kobiecymi gwiazdami Hollywood. Na początek przedpremierowy pokaz filmu "Gorący temat" . W obsadzie Charlize Theron, Nicole Kidman i Margot Robbie. Po przerwie na powitanie nowego roku (będzie lampka szampana), opowieść o amerykańskiej piosenkarce i aktorce Judy Garland w filmie "Judy". W roli tytułowej Renee Zellweger.

Drugi zestaw obfituje w polskie nowości. Najpierw Piotr Adamczyk, Anna Dereszowska oraz Weronika Książkiewicz w przedpremierowej komedii "Mayday". Potem Marcin Kowalczyk, Jan Frycz i Natalia Szroeder w filmie sensacyjnym "Jak zostałem gangsterem. Historia prawdziwa". Początek maratonu w kinie Helios Olsztyn (al. Piłsudskiego 16) przy galerii handlowej Aura o godz. 21.45. Wstęp 85 zł od osoby.

Piotr Adamczyk
Autor: AKPA

Homage a Blues Brothers

Przeboje z legendarnego filmu "Blues Brothers" w towarzystwie zespołu i orkiestry wykonają Zbigniew Zamachowski, Maciej Miecznikowski i Jolanta Szczepaniak. - Urok tanich drani, oldskulowy styl nie do podrobienia, niewyczerpana energia i zaraźliwy optymizm, którego tytułowym braciom nie brakuje, choć wciąż pakują się w tarapaty, oto tajemnica sukcesu Blues Brothers - przypominają organizatorzy koncertu.

Koncert odbędzie się w olsztyńskiej filharmonii. (ul Głowackiego 1). Godz. 17 i 20L30. Koszt 220 zł.

Zbigniew Zamachowski
Autor: AKPA

Tańce retro

Goście mogą skorzystać także z oferty dań, serwowanych również po północy oraz wypić lampkę szampana. Miejsce: Awangarda Bis (pl. Targ Rybny 14), godz. 20. Koszt: 170 złotych za osobę.