Szaliki i przyłbice zamiast maseczek. Policyjne kontrole wśród mieszkańców Olsztyna

2021-03-01 7:41 PAP sch
Maseczka, koronawirus
Autor: Pixabay Od soboty (27 lutego) obowiązuje również nakaz zasłaniania nosa i ust wyłącznie maseczką. Nie można stosować w tym celu szalików, kominów i chust.

Od soboty (27 lutego) w woj. warmińsko-mazurskim z powodu trudnej sytuacji epidemicznej wprowadzono szereg obostrzeń. Zamknięte są hotele i galerie handlowe, baseny i miejsca rekreacji, kina i teatry, a od poniedziałku (1 marca) klasy 1-3 wracają do nauki zdalnej. Od soboty obowiązuje również nakaz zasłaniania nosa i ust wyłącznie maseczką. Nie można stosować w tym celu szalików, kominów i chust. Przyłbice mogą być używane jedynie dodatkowo, oprócz maseczki. Olsztyńska policja kontroluje, czy mieszkańcy miasta stosują się do wprowadzonych zmian.

W niedzielę (28 lutego), w drugim dniu obowiązywania ścisłych obostrzeń, na ulicach Olsztyna było niewielu spacerowiczów. Ci, którzy zdecydowali się na wyjście z domu, nie przestrzegali obostrzeń. Młodzi ludzie na przystankach komunikacji miejskiej, czy spacerujący ulicami nadal zasłaniają usta szalikami, chustami albo kominami. Starsi na twarzach mają jedynie przyłbice lub półprzyłbice. Są też tacy, którzy w ogóle nie stosują jakichkolwiek środków ochrony.

St. sierż. Andrzej Jurkun z zespołu prasowego Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie zapewnił w rozmowie z PAP, że policjanci patrolują ulice miasta i podejmują interwencje wobec osób niestosujących się do obowiązujących ograniczeń związanych z pandemią koronawirusa, w tym m.in. sprawdzają czy mieszkańcy stosują się do obowiązku zakrywania nosa i ust w przestrzeni publicznej, obiektach handlowych czy transporcie zbiorowym.

Ministerstwo Zdrowia podało w niedzielę, że w woj. warmińsko-mazurskim, przybyły 593 osoby zakażone koronawirusem, a jedna osoba zmarła. Najwięcej zakażeń przybyło w powiatach iławskim - 54, działdowski - 43, nidzickim - 45 i w Olsztynie - 171.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Prezydent NIE WYTRZYMAŁ i GRZMII! OSTRE słowa o Rydzyku i PiS-ie

dr Tomasz Karauda: Rząd powinien dofinansować maseczki [Super Raport]
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE