SZOK! Malutkie dziecko nafaszerowane narkotykami! Matka w areszcie

2020-01-18 18:47 AT
Elbląg: Matka naćpała malutkie dziecko
Autor: Pixabay Dziecko wciąż przebywa w elbląskim szpitalu. Kilka dni temu niemowlak trafił do szpitala w ciężkim stanie z podejrzeniem zatrucia narkotykami, które miała mu podać matka.

9-miesięczne dziecko trafiło w stanie ciężkim do szpitala w Elblągu z podejrzeniem zatrucia narkotykami. Istnieje podejrzenie, że podała mu je sama matka. Kobiecie postawiono już zarzuty w tej sprawie, najbliższe trzy miesiące spędzi ona w areszcie.

Prokuratura Rejonowa w Elblągu, która nadzoruje toczące się od 15 stycznia tego roku śledztwo wydała komunikat. Czytamy w nim, że matce przedstawiono zarzut narażenia 9 miesięcznego dziecka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu poprzez podanie mu substancji psychotropowych.

Równocześnie do sądu trafił wniosek o zastosowanie wobec podejrzanej 3-miesięcznego aresztu. Sąd przychylił się do prośby prokuratury.

Według informacji Dziennika Elbląskiego dziecko trafiło do szpitala z drgawkami. Jego stan był określany jako ciężki. To wówczas lekarze zorientowali się, że przyczyną dolegliwości mogły być narkotyki. Przeprowadzone badanie potwierdziły te przypuszczenia, choć nie ujawniono jakie konkretnie substancje znajdowały się w organizmie dziecka.