Z SIEKIERĄ na ratowników! Pijany 32-latek z Olsztyna w areszcie

2020-01-17 13:21 SCH
Siekiera - zdj. ilustracyjne
Autor: Pixabay Czwartkowej nocy (16 stycznia) policjanci z Olsztyna otrzymali zgłoszenie o naruszeniu nietykalności cielesnej ratownika medycznego, do którego miało dojść w jednym z mieszkań na terenie Olsztyna.

Czwartkowej nocy (16 stycznia) policjanci z Olsztyna otrzymali zgłoszenie o naruszeniu nietykalności cielesnej ratownika medycznego, do którego miało dojść w jednym z mieszkań na terenie Olsztyna.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że 32-letni mężczyzna podczas próby udzielenia mu pomocy medycznej był agresywny i groził siekierą zespołowi ratownictwa medycznego! Ratownicy interweniowali i odebrali napastnikowi niebezpieczne narzędzie. Podczas interwencji medyków jeden, z nich został uderzony przez 32-latka w twarz.

O niebezpiecznej sytuacji został powiadomiony oficer dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie. Na miejsce bulwersującego zdarzenia wyruszył policyjny patrol. Funkcjonariusze zatrzymali i osadzili w policyjnym areszcie agresywnego mężczyznę. Badanie policyjnym alkomatem wykazało, że 32-latek miał w organizmie niespełna 1,5 promila alkoholu.

Po wytrzeźwieniu 32-letni mężczyzna został przesłuchany. Dziś prawdoopodobnie usłyszy zarzuty kierowania gróźb karalnych oraz naruszenia nietykalności cielesnej funkcjonariusza publicznego, za co może mu grozić kara do 3 lat pozbawienia wolności.