asp. Dariusz Grunwald oraz mł. asp. Łukasz Piórkowski z Olsztyna

i

Autor: wm.policja.gov.pl Kto wie, jaki byłby ich los, gdyby nie łut szczęścia i przejażdżający w pobliżu policyjny patrol. W starciu z rozpędzonym tramwajem nie mieliby wielkich szans.

Policjanci uratowali rodzinę z dziećmi! Utknęli na środku torowiska [WIDEO]

2020-01-16 9:59

Na co dzień zajmują się karaniem nieodpowiedzialnych kierowców. Tym razem dwaj olsztyńscy policjanci z grupy SPEED pomogli kierującemu, który miał po prostu pecha. Nieszczęśliwy zbieg okoliczności mógł skończyć się tragicznie zarówno dla mężczyzny, jak i jego rodziny. Kto wie, jaki byłby ich los, gdyby nie łut szczęścia i przejeżdżający w pobliżu policyjny patrol. W starciu z rozpędzonym tramwajem nie mieliby wielkich szans.

Chwile grozy w Olsztynie. Z pomocą ruszył... Grunwald

W niedzielę (12 stycznia) asp. Dariusz Grunwald oraz mł. asp. Łukasz Piórkowski patrolowali ulice Olsztyna. Jadąc ul. Pstrowskiego zauważyli, że jedno z aut zatrzymało się na przejeździe tramwajowym, a z pojazdu zaczęła wysiadać rodzina. W samochodzie znajdowało się małżeństwo z trójką dzieci. Okazało się, że unieruchomione auto odmówiło właścicielowi posłuszeństwa. Tramwaj mógł staranować pojazd w każdej chwili!

Funkcjonariusze ruszyli z pomocą. Jeden z policjantów, kierując służbowym pojazdem zabezpieczał zjazd auta z awarią ze skrzyżowania. Drugi natomiast pomagał kierującemu zepchnąć auto w bezpieczne miejsce. Parę chwil po zepchnięciu auta torowiskiem przejechał tramwaj. Dzięki pomocy policjantom udało uniknąć się niebezpiecznej sytuacji, która mogła skończyć się tragicznie.

Grupa SPEED - czym się zajmuje?

Zadaniem policjantów z grupy SPEED jest reagowanie na wszelkie przestępstwa i wykroczenia w ruchu drogowym. Na co dzień patrolują drogi Warmii i Mazur, dbając o bezpieczeństwo podróżujących pojazdami, jak i niechronionych uczestników ruchu drogowego. Jak wszyscy policjanci reagują też na każde zdarzenie, które może być potencjalnie niebezpieczne lub tam, gdzie potrzebna może być zwyczajna ludzka pomoc. Tak też było w przypadku kierowcy i jego rodziny przy ul. Pstrowskiego w Olsztynie.

Nasi Partnerzy polecają